Dakle, ovde vidimo da se zajedno mole Svetoj Trojici i hrabro postradalim mučenicima za pravoslavnu veru, sa pravoslavnim (da li?) sveštenikom ti isti muslimani i latini čiji preci, iste vere i naravi, ih mučiše, pobiše i načiniše ih mučenicima za veru i sve to počiniše u ime njinih bogova. Dakle isti ti koji i spališe Svetoga Savu na Vračaru a njegov narod ugnjetavaše punih pet vekova, ubijaše ga, turčiše ga, nabijaše na kolac, praviše janjičare, uzimaše neveste i zlostavljaše na bezbrojne druge načine dođoše (sigurno ne bez poziva) na svetosavsku proslavu – Savindan. Da li moguće da se ovo dešava u zemlji i narodu Svetoga Save?
Postavlja se još jedno pitanje – da li bi jedan sveštenik, bez dozvole nadležnog episkopa, smeo da učini nešto ovako skaradno i hulno? Odgovor je: naravno da ne. Ali opšte je poznato da ep. Irinej bački ne samo da ovakve i slične stvari odobrava, nego ih svim silama propagira, nameće i širi. Da li je ovoga puta dara prevršila meru? Sigurno da jeste, jer ono što je nedugo zatim usledilo u Feketiću, bio je očigledan izliv gneva Božijeg i Svetoga Save, za sve one koji imaju oči da vide.
Naime 31. januara, samo par dana posle praznika Svetog Save, Feketić je pogodila nezapamćena snežna mećava koja je bila udarna vest i tema u Srbiji nekoliko dana. Veliki broj ljudi je bio zarobljen u snežnoj oluji, njihovo spasavanje je trajalo danima a mnogi od njih su preživeli pravu dramu. Tokom njihovog spasavanja upotrebljena je sva raspoloživa mehanizacija, vojni helikopteri i brojno ljudstvo. I sva ta raspoloživa tehnika i ljudi su bili više nego nemoćni (osim supermena iz Vlade Srbije) u borbi protiv ove prirodne stihije!
Na žalost, uzrok ove snežno-olujne nepogode ostao je nepoznat u Srbiji, kao i njen direktni krivac, a to je, po rečima pomenutog sveštenomonaha, ep. Irinej bački. Naš sagovornik nam je, vidno ljut, rekao da je naravno kriv i dotični sveštenik na slici i odgovaraće pred Bogom i Svetim Savom (ako se ne pokaje) ali ipak ne toliko kao njegov episkop koji je ovo zlo nametnuo.
Nije li to sa olujom ipak bila slučajnost? Nikako, jer samo 20-tak kilometara dalje bilo je lepo vreme. Dakle bio je pogođen isključivo Feketić.
Ovo svetogrđe je u suštini samo primenjeno u praksi ekumenističko učenje koje milom i silom propagira i nameće episkop bački Irinej! Svi oni koji znaju za dugogodišnje crkvorušilačko delovanje dotičnog, složiće se da je on najdirektniji i najodgovorniji krivac za ovu Božiju opomenu koja se projavila u Feketiću.
Ovo Srbija ne zna a treba da zna!
Ako se zbog jednog slavskog kolača (na Savindan), kojim se izrugivalo i hulilo na pravoslavnu veru i oca našeg Svetog Savu, u Feketiću desila onakva snežno-olujna nepogoda, bolje da prećutimo o onome šta nas čeka ako vrh SPC nastavi da odstupa od svetosavlja ka pogubnoj jeresi ekumenizma.