Početna stranica > Novosti

Poljska: Minsk će dobiti paket pomoći EU samo ako krene putem demokratizacije

Poljska: Minsk će dobiti paket pomoći EU samo ako krene putem demokratizacije
08.10.2020. god.


Poljski premijer Mateuš Moravecki rekao je da će Minsk dobiti paket pomoći Evropske unije "samo ako krene putem demokratizacije", piše poljska „Gazeta pravna“.


Mateuš Moravecki je saopštio da je na sastanku Evropskog saveta jednoglasno usvojen ekonomski plan, koji je on predložio u ime Višegradske grupe za „demokratsku Belorusiju“.

Premijer je naveo sledeće elemente „Ekonomskog plana za Belorusiju“: partnerstvo tokom dugoročnih infrastrukturnih investicija u Belorusiji, početak pregovaračkog procesa o bezviznom režimu, paket za stabilizaciju beloruske ekonomije, jačanje energetske bezbednosti, poboljšanje uslova za mala i srednja preduzeća.

„Želimo da predstavimo perspektivu ekonomskog razvoja, ekonomsku transformaciju u pozitivnom smislu, odnosno uz očuvanje svih dobrih stvari za Belorusiju. Očuvanje veza sa Rusijom i istovremeno uključivanje Belorusije u ekonomski sistem EU", objasnio je Moravecki.

On je istakao da će ta „perspektiva direktno zavisiti od pozitivnog razvoja situacije u Belorusiji, kako političke tako i javne
.

„Ovo je plan za demokratsku Belorusiju i napominjemo da je prvobitni uslov da se započne proces demokratizacije", objasnio je Moravecki.
 


  • Izvor
  • Tanjug
  • foto: Vostok/ vostok.rs


Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost

NOVOSTI IZ RUBRIKE


U modernom dobu, gde tehnologija dominira svakodnevicom, fizička aktivnost sve više nestaje iz naših života. Ljudi provode sate sedeći za računarom, u automobilu ili pred televizorom, a to ima...

Kada razmišljamo o planiranju budućnosti, mnogi od nas se nalaze u istoj dilemi: kako ...


  Kupovina iz udobnosti doma nekada je delovala kao luksuz rezervisan za budućnost. Dana...


Iako mnogi smatraju da je kuhinja samo funkcionalna, zapravo mož...


Ostale novosti iz rubrike »
BTGport.net - u1
Pružite zaposlenima vrhunsku ishranu uz Ordera - Topli obrok

SLIKA SEDMICE

WEB SHOP
WebMaster

DjEVOJKA DANA