
Zbog čega se krilo pismo dr Branke Jekić o Vuku Draškoviću kao vojna tajna
Zbog čega se krilo pismo dr Branke Jekić o Vuku Draškoviću kao vojna tajna
Beograd – Pismo je objavljeno u „Srbskim novinama – Ogledalo“.
I Vuku bih pomogla
Obraćam Vam se sa molbom da u Vašem cenjenom listu objavite moj članak
u rubrici pisma.
Dočekala sam penziju sa navršenih 65 godina i punim radnim stažom (i
pored više somatskih oboljenja). Viđala sam Vuka Draškovića često na
neuropsihijatrijskoj klinici u ul. Dr Subotića br. 6, koji je dolazio
kod pokojnog Dr Veselina Savića, šefa odeljenja na kome sam radila. Vuk
to najbolje zna zbog čega je posećivao Dr V. Savića. Verovatno iz više
razloga. Ne znam da li je i Dana to činila, ne sećam se da sam je
viđala.
Kriterijumi psihijatrijski i neurološki, kao uslov za sticanje invaliditeta
Prve kategorije su mi veoma dobro poznati (ja sam
specijalista za neuropsihijatriju), stoga predlažem, pa možda i
zahtevam, da se izvrši revizija njene invalidnosti.
Možda se ne bih toga setila da dnevna štampa nije puna Daninih i
Vukovih izjava o tome kako bi ona bila najpogodnija i najbolji direktor
državne bezednosti, jer bi ona razjurila, uhapsila, likvidirala,
demontirala ”Miloševićevu zločinačko-terorističku” državnu bezbednost.
Posle svake izjave ovog bračnog para, uverena sam da oni ispunjavaju
sve uslove za invalidnost iz psihijatrijskog domena.
Postavljam sebi pitanje, kakva je to ova naša vlast. Vlada, skupština,
predsednici mnogobrojnih partija da tolerišu, što je nedopustivo u
jednoj, zaista pravnoj, državi. Mislim da je taj Vuk na pogrešnom
mestu i hitno bi trebalo da se nađe gde mu je mesto. Strahujem za
srbski narod, da će oboleti od Vukovog i Daninog virusa, što je
poznato kao kolektivna psihoza. Stoga je neophodna preventiva, koju
treba da preduzme ministar zdravlja.
Ako je kod Dane ustanovljena invalidnost Prve kategorije, onda je ona
nesposobna za obavljanje bilo kakve aktivnosti, pogotovu od državnog
značaja.
Patološka mržnja neizmerenog intenziteta dominira njihovim psihičkim
funkcijama. Ona je duboko utkana u njihova bića. Stoga, spasimo mlade
naraštaje od takvih ljudi. Usmerimo ih ka istinskim vrednostima, kako
bi bili zdravi i sposobni da očuvaju ovu napaćenu Srbiju.
Jedinog mi brata, od 16 godina, ubili su četnici na najsvirepiji
način, a nije bio golja, probisvet, bez biografije. Bio je heroj, koji
je pao za slobodu svoga naroda.
Kada sam postala lekar specijalista, jedan broj četnika sam lečila,
jer kod mene nikad nije postojala patološka mržnja i mržnja uopšte. Ako
treba, i Vuku bih pomogla!!!
Dr Branka Jekić, Beograd
srpskenovineogledalo.co
- Izvor
- http://srpskenovineogledalo.co.yu/
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
19. maja na beogradskom aerodromu upokojio se jeromonah Roman (Matjušin) — pesnik sa gitarom, monah i čovek koji je Srbiju nosio duboko u srcu....
9. maja 1945. godine u 00:43 po moskovskom vremenu u Berlinu je potpisana bezuslovna kapitulacija nacističke Nemačke....
U Moskvi je predstavljen projekat spomenika pukovniku Nikolaju Nikolajeviču Rajevskom, koji će biti postavljen na jugu Srbije....
U svečanoj i dostojanstvenoj atmosferi u Ruskom domu u Beogradu, otvorena je izložba povodom velikog jubileja: 110 godina od formiranja Prve srpske dobrovoljačke divizije. Ova izložba okupila je ljubitelje...
Izložba slika tri umetnice - Irene Lazić, Ružice Mitrović i Ivane Stanisavljević Negić biće otvorena u četvrtak u Galeriji Narodnog univerziteta u Vranju. Otvaranje izložbe je zakazano za 18....
Džingisidi, kako se nazivaju potomci velikog osvajača, činili su političku elitu moćne mongolske države Zlatne horde....
Ostale novosti iz rubrike »

.jpg)














