Poziv studentima da izaberu svoje predstavnike
Banja Luka, 13. aprila (Fena) - Studenti Univerziteta u Banjoj Luci 14. aprila će na neposrednim izborima, na svih 16 organizacionih jedinica, birati svoje predstavnike u Skupštinu Studentske organizacije Banjalučkog univerziteta (SOBL).
Uz poziv da izađu na izbore na glasačka mjesta na svojim fakultetima, i u prvom i trećem paviljonu Studentskog centra “Nikola Tesla”, SOBL u saopćenju ističe da je veoma važno da studenti učestvuju na izborima za Skupštinu SOBL-a, da bi izabrali predstavnike koji će raditi na osnovnim programskim ciljevima, odnosno zaštiti prava i interesa studenata, poboljšanju studentskog standarda i kvaliteta nastavnog procesa, te davati prijedloge za nove projekte i aktivnosti SOBL-a od interesa za studente.
Prema Statutu SOBL-a, Skupštinu čine po tri predstavnika iz svake organizacione jedinice Univerziteta u Banjoj Luci. Iz svih organizacionih jedinica prijavljena su najmanje po tri kandidata.
Izborna komisija SOBL-a će saopćiti preliminarne rezultate glasanja u roku od 24 sata od zatvaranja biračkih mjesta, a kandidati imaju rok od tri dana da podnesu žalbe u slučaju
neregularnosti tokom izbora.
- Izvor
- FENA
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Ostale novosti iz rubrike »










