Ni kiša nije omela omladinski MEJ DEJ festival
U nedavno obnovljenom objektu "Ljetne bašte" u Prijedoru prve večeri festivala "Mej Dej" nastupili su beogradska rok grupa "Partibrejkers", "Maderfanki" i "Tatu".
Uprkos kiši koja je na početku večeri pljuštala, ovaj tradicionalni majski rok festival privukao je oko 1500 posjetilaca kojima je "Ljetna bašta", nekada kultno mjesto prijedorske i omladine iz susjednih gradova, prvi put otvorila vrata.
Načelnik opštine Marko Pavić izrazio je zadovoljstvo što je opština "pogodila sadržaj" i obnovila ovo mjesto, gdje će omladina moći da se okuplja i realizuje svoje projekte.
"Prepustili smo mladima da organizuju ovaj festival, a ovo je samo jedan od sadržaja koji će biti realizovan u ovom višenamjenskom objektu kulture sa otvorenom scenom", rekao je Pavić.
On je dodao da je u obnovu "Ljetne bašte", koja još zvanično nije otvorena, ali su radovi završeni, uloženo oko 400.000 KM što, kako je naveo, i nisu velika sredstva kada je riječ o ovakvom objektu za mlade.
Na "Mej Dej" festivalu večeras će nastupiti bendovi "Letu štuke", "Dbau" i "Mojnemonik". U okviru festivala biće organizovana i izložba minijatura "MinimumMaksimum", koju će Prijedorčani moći pogledati u prijedorskom pozorištu od 1. do 15. juna.
Organizator ovogodišnjeg "Mej Dej" festivala je Javna ustanova "Centar za prikazivanje filmova" iz Prijedora, pod pokroviteljstvom opštine i Fondacije "MDGF" UN.
Producent i saorganizator je Društvo urbanih umjetnika "Manifest" iz Prijedora, koje je proteklih šest godina samostalno organizovalo ovaj festival tokom prvomajskih praznika.
- Izvor
- SRNA
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Ostale novosti iz rubrike »










