Josipović i Vujanović šetali Banjalukom
Hrvatski predsjednik Ivo Josipović ponovio je večeras u Banjaluci da je Republika Srpska (RS) ustavna kategorija.
"To vam piše u Ustavu", rekao je Josipović novinarima Srne i RTRS tokom šetnje centrom Banjaluke sa zvaničnicima Srpske.
Šetnja je uslijedila nakon radne večere u Administrativnom centru Vlade RS, koju je član Predsjedništva BiH iz RS Nebojša Radmanović organizovao za predsjednika Hrvatske.
Josipović je rekao da tokom večere nije bilo riječi o politici, već o lijepim stranama života.
"Hrana nije bitna, već društvo, a društvo je bilo odlično. Prema tome, večera je bila najbolja. Družili smo se, o politici smo dosta danas govorili, tako da smo večeras govorili o onim lijepim stranama života i onom što ljudi trebaju iskusiti. Nažalost, ljudi su ovdje iskusili više ružnoga, došlo je vrijeme da se iskuse i lijepe stvari", rekao je Josipović.
On je istakao da je "Banjaluka krasna, kao i Banjalučani i Banjalučanke".
"Doći ću opet", poručio je hrvatski predsjednik.
U šetnji od Administrativnog centra Vlade RS do Robne kuće "Boska", Josipoviću su društvo pravili predsjednik RS Rajko Kuzmanović, predsjednik Narodne skupštine RS Igor Radojičić, premijer Milorad Dodik, predsjednik Crne Gore Filip Vujanović, gradonačelnik Banjaluke Dragoljub Davidović i druge zvanice sa radne večere.
- Izvor
- SRNA
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Ostale novosti iz rubrike »










