Spriječiti deložaciju porodice Galić
Srbski narodni pokret /SNP/ "Izbor je naš" pozvao je danas sudske organe da ne izbace porodicu Galić iz njihove imovine u Banjaluci, da ponove sudski proces o zamjeni imovine, te da potvrde ugovor ako je urađen po zakonu i uz dobrovoljnost obje strane.
"Sudski izvršilac je zakazao deložaciju, ili, bolje rečeno, izbacivanje porodice Galić, za sutra u 10.00 časova, a Vojin Galić, našavši se u beznadežnoj situaciji, i to ne svojom krivicom, kaže da će izvršiti samospaljivanje", saopštio je SNP "Izbor je naš".
Porodica Galić je 1994. godine svoje imanje u Sarajevu zamijenila za imanje porodice Maglajlija u Banjaluci.
Poslije smrti potpisnika ugovora i jedne i druge strane, nasljednici porodice Maglajlija podnijeli su tužbeni zahtjev za poništenje ugovora, a sud je donio presudu o poništenju ugovora, iako je on urađen po zakonu i uz dobrovoljnost obje strane.
"Pokret poziva sudske organe i čitavo društvo da tu situaciju ozbiljno shvate i spriječe moguću tragediju, tim prije što se slična tragedija već desila u Banjaluci, kada je iz istih razloga jedno lice nastradalo", navodi se u saopštenju.
SNP "Izbor je naš" pita kako to da je Srbima oteto 50 000 stanova zato što stanarska prava nisu pretvorena u vlasnička, kako je to urađeno u svim novonastalim državama na prostoru bivše Jugoslavije, i zašto se ne koristi princip reciprociteta odnosno da se isti problemi proizašli raspadom bivše Jugoslavije rješavaju na potpuno jednak način.
SNP "Izbor je naš" pita kako to da je Srbima oteto 50 000 stanova zato što stanarska prava nisu pretvorena u vlasnička, kako je to urađeno u svim novonastalim državama na prostoru bivše Jugoslavije, i zašto se ne koristi princip reciprociteta odnosno da se isti problemi proizašli raspadom bivše Jugoslavije rješavaju na potpuno jednak način.
- Izvor
- SRNA
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Ostale novosti iz rubrike »










