Slavko Goranović najuspješniji
Nikšićanin Slavko Goranović pobjednik je Drugog festivala epske poezije i guslara koji je proteklog vikenda održan u Žabljaku. Drugo i treće mjesto osvojili su guslari Zdravko Knežević iz Plužina i Milenko Kalezić iz Danilovgrada.
Ekipni pobjednik je Guslarsko društvo "Petar I" iz Danilovgrada izpred guslara "Pljevlja" i „Lazar Sočica iz Plužina.
Odlučivali su stručni žiri i glasovi publike. Po riječima organizatora, pobjednici će krajem godine učestvovati na takmičenju guslara svih srpskih zemalja, koje će se vjerovatno održati u Crnoj Gori.
Na festivalu je učestvovalo 40 guslara iz Nikšića, Pljevalja, Kolašina, Danilovgrada, Herceg Novog, Plužina, Podgorice i Žabljaka.
U sastavu Guslarskog saveza „Dušanovo carstvo", kako saznajemo u žabljačkom Guslarkom društvu „Vojvoda Momčilo" koje je bilo organizator, nijesu i neka društava iz pojedinih gradova. Posjetiocima u velikoj sali žabljačkog doma kulture predstavili su se i narodni pjesnici zdravicama i narodnim pjesmama, a domaću ekipu „Vojvoda Momčilo" pojačao je guslar Radosav Vojnović, urednik informativnog programa „Svetigore".
- Izvor
- dan.cg.yu
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Ostale novosti iz rubrike »










