Film o Kosovu u Hanti-Masijsku
Dokumentarni film “Kosovo. Pogromi bez kraja” uvršten je u program XI međunarodnog festivala televizijskih programa i filmova “Zlatni bubanj”, saopštio je predstavnik pres-službe gubernatora Hanti-Mansijskog autonomnog okruga. “Film srpskog režisera Baneta Miloševića o Kosovu trebalo bi da bude i glavni događaj van konkurencije programa festivala koji će se održati u Hanti-Mansijsku od 17. do 20. septembra” – istakao je sagovornik agencije. Film je dokumentarna hronika, koju je autor beležio tokom poslednjih godina. Na filmu su, na primer, snimljeni mnogobrojni slučajevi rušenja drevnih crkava i manastira, zapaljene kuće i sahrane u srpskim selima” – naveo je predstavnik pres-službe. Po njegovim rečima, u okviru vankonkursnog programa gledaoci će biti u prilici da vide i druge filmove srpskih dokumentarista. Filmovi će se prikazivati u konferencijskoj Sali Hram-kompleksa “U čast Vaskrsenja Hristovog” 16-18 septembra, a filmove ce predstaviti srpski producent i režiser Jovan Marković. Za učešće u konkursnom programu festivala prijavljeno je oko 300 radova. U sastavu žirija su televizijski novinari i režiseri dokumentarnih filmova iz Rusije, Srbije, Mađarske i Finske. Po rečima predstavnika pres-službe, festival će biti otvoren uz šou “Zvuci bubnjeva”, a završiće se svečanom ceremonijom dodeljivanja nagrada pobednicima i koncertom pevačice Varvare
- Izvor
- Glas Rusije
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Ostale novosti iz rubrike »










