Dmitrij Medvedev će se obratiti poslanicom parlamentu krajem godine
Predsednik RF Dmitrij Medvedev je saopštio da će jedna od tema godišnje poslanice parlamentu biti povećanje plata radnika u kulturnim ustanovama, bibliotekama i vrtićima. Predlozi u ovoj oblasti biće objavljeni za vreme predstavljanja predsedničke poslanice u decembru. Ovo je Dmitrij Medvedev rekao u toku radne posete Petrozavodsku (severozapad RF). On je objasnio da plata ovih radnika predstavlja jedan od najvećih problema koji zasad nije rešen. Medvedev nije isključio mogućnost da povećanje plata može biti obavljeno „u okviru procedure za decentralizaciju ovlašćenja“ između centra i regiona. On je objasnio da se trenutno odvija rad na stvaranju novog sistema za raspodelu prihoda s tim da određeni deo novca ne odlazi u Moskvu, već da ostaje u regionima. Tako će, po njegovim rečima, subjekti Federacije imati bolje mogućnosti za finansiranje dečjih vrtića, biblioteka i kulturnih ustanova.
- Izvor
- Golos Rossii/ vostok.rs
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Ostale novosti iz rubrike »









