Početna stranica > Novosti
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Ostale novosti iz rubrike »
„Gasprom“ će postati vlasnik „Beltransgasa“
25.11.2011. god.
Ruski koncern Gasprom u potpunosti kupuje Beltransgas. Sporazum o tome će biti potpisan danas u Moskvi na susretu predsednika Dmitrija Medvedeva i Aleksandra Lukašenka. Posle pregovora biće održana sednica Višeg državnog saveta Savezne države Rusije i Belorusije. Za potpisivanje su pripremljeni i drugi dokumenti o saradnji u energetskoj sferi, sa kojima će se cena za gas za Belorusiju smanjiti na 40%. Belorusija će prodajom dobiti 2,5 milijarde dolara, a Gasprom će steći celosnu kontrolu nad eksportnim koridorom kroz koji prolazi trećina ruskog gasa namenjenog za evropsko tržište.
- Izvor
- Golos Rossii/ vostok.rs
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Ostale novosti iz rubrike »









