Povećana sadržina radioktivnog cezijuma u prefekturi Fukušima
27.11.2011. god.
Stručnjaci su ponovo otkrili povećanu sadržinu radioktivnog cezijuma u pirinču 5 farmi prefekture Fukušima u Japanu. Prvi je slučaj bio registrovan tamo 11. novembra. Danas eksperti detaljno istražuju pirinač iz 154 gazdinstva tog rejona. Pre utvrđivanja konačnih rezultata farmerima je preporučeno da pirinač ne isporučuju na tržište. Radioaktivno zagađivanje je posledica havarije na atomskoj centrali Fukušima-1 u martu ove godine.