Koncert Srba iz dijaspore
Na koncertu "Praznični poklon - koncert Srba iz Rumunije i Mađarske" u Beogradu predstavljena kulturno-umetnička scena Srba iz dijaspore.
Ministarstvo vera i dijaspore Srbije u saradnji sa Savezom Srba u Rumuniji i Samoupravom Srba u Mađarskoj organizovali su koncert pod nazivom "Praznični poklon - koncert Srba iz Rumunije i Mađarske" koji je održan u dvorani Kolarčeve zadužbine.
Ministar vera i dijaspore Srđan Srećković je na otvaranju koncerta poručio da su kulturna i umetnička okupljanja, kao i politički susreti, veliki doprinos Srbije unapređenju regionalne saradnje.
"Srećković je istakao da će Srbija i u buduće, kao što je i danas, biti konstruktivan partner u pronalaženju odgovarajućih rešenja u postizanju stabilnosti održivog rešenja u celom regionu.
"Nema mesta za sukobe i nasilje, samo za demokratski dijalog između legitimnih predstavnika naših država i naroda", napomenuo je Srećković dodajući da Srbija takvom politikom šalje poruku međunarodnoj zajednici da je snažan faktor stabilnosti u regionu.
Patrijarh Irinej poručio je Srbima u regionu da neguju srpsku kulturu, veru i jezik, da ne zaborave svoju maticu i da budu most između Srbije i zemalja u kojima žive.
"Želimo da budu dobri građani svojih zemalja, da budu mostovi saradnje između tih zemalja i Srbije i da doprinose njihovom približavanju. Posebno želimo da ne zaborave maternji jezik i ne samo da ga uče već i da se njime služe", istakao je patrijarh.
- Izvor
- RTS
- Povezane teme
- koncert
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Ostale novosti iz rubrike »









