Početna stranica > Novosti
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Ostale novosti iz rubrike »
VAŽNO PRISUSTVO SRPSKE DIJASPORE U SAD
04.09.2012. god.
BANJALUKA, 4. SEPTEMBRA /SRNA/ - Predsjednik Narodne skupštine Republike Srpske Igor Radojičić je u razgovoru sa predstavnicima srpske dijaspore u Čikagu istakao važnost njihovog prisustva u SAD i veza sa američkim zvaničnicima.
"Ono što želimo je da američke politike i nakon predstojećih izbora Srpsku prepoznaju kao partnera, odnosno nekoga kome žele najbolje", rekao je Radojičić za Radio-televiziju Republike Srpske.
Radojičić je učestvovao u radu Foruma međunarodnih lidera u američkom gradu Šarlotu, na kojem je prvog dana razgovarano o sistemu i reformi zdravstvene zaštite u SAD.
Na Forumu, koji se održava od 3. do 7. septembra, oko 350 lidera iz više od 100 zemalja debatovaće o temama koje se tiču globalnih prilika, ali i prioriteta američkih politika.
Radojičić će u Americi boraviti do subote, 8. septembra.
- Izvor
- vijesti.RS
- / www.vijesti.RS
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Ostale novosti iz rubrike »


