Početna stranica > Novosti
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Ostale novosti iz rubrike »
SOBL uputio otvoreno pismo Rektoru
12.04.2008. god.
Studentska organizacija Univerziteta u
Banjaluci (SOBL) uputila je rektoru ovog univerziteta Stanku Staniću otvoreno pismo u kojem se navodi da njegovo pismo, koje se pojavilo jučer na mjestima za oglašavanje Univerziteta i u kojem poziva studente da glasaju za Studentsko predstavničko tijelo, predstavlja obmanu studenata, "jer su pozvani na glasanje, a ne na izbore koji bi trebalo da se održe u
skladu sa Zakonom o visokom obrazovanju i u kojima svaki student ima pravo
i da bude biran".
"Kako da studenti vjeruju u Vaše poruke, kada Izborna komisija, čiji je sastav nepoznat studentima, u petak, 4. aprila, u 10.15 sati šalje obavještenje da je kandidovanje počelo istog dana u 8.00 sati i da će se završiti u ponedjeljak u 14.00 sati.
Kako da studenti vjeruju u Vaše poruke kada ste već jednom na nelegalan način proglasili da je konstituisano Studentsko predstavničko tijelo, a koje nisu birali studenti u skladu sa Zakonom, što je potvrdila i Prosvjetna inspekcija Republike Srpske (RS)", navodi se u pismu rektoru.
Također, studenti pitaju Stanića kako da vjeruju u njegove poruke, kada
nije ništa poduzeo na sprečavanju kršenja prava, akademskih sloboda studenata i autonomije Univerziteta u Banjalucioj Luci, i kada predstavnike izabrane u skladu sa Zakonom o visokom obrazovanju ne prihvata i njihove stavove ne uvažava.
"Zašto niste studente pozvali da se kandiduju, a ne samo da biraju one za koje Vi smatrate da trebaju biti izabrani. Na sva ova pitanja studentima je neophodan odgovor", kaže se u pismu.
- Izvor
- AGENCIJE
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Ostale novosti iz rubrike »










