Početna stranica > Novosti

Džombić: Srpska vodi ravnopravan dijalog sa Evropskom komisijom

Džombić: Srpska vodi ravnopravan dijalog sa Evropskom komisijom
20.05.2008. god.

BANJALUKA, 19. MAJA  - Ministar finansija Republike Srpske /RS/ Aleksandar Džombić izjavio je da se na četvrtom ekonomskom dijalogu između Evropske komisije /EK/ i BiH, koji se danas i sutra održava u Briselu, vodi potpuno ravnopravan dijalog i da nakon prvoga dana može biti zadovoljan.

"U Briselu je potpuno reprezentativan tim koji je EK predstavio napredak koji je RS postigla u 2007. godini. Vodi se stvaran i ravnopravan dijalog, imamo šta da kažemo i da prezentujemo i imamo odgovore na sva pitanja koja pred nas postavlja EK", rekao je Džombić u telefonskoj izjavi Srni.

On je naveo da je tim iz RS prvenstvene predstavio uspjehe na polju smanjenja javne potrošnje, ostavrenja budžeta i budžetskog suficita, kao i ostalih parametara fiskalne stabilnosti, smanjenje javnog duga i izmirenje obaveza po osnovu stare devizne štednje.

"Prezentovali smo model reforme penzionog sistema, uspjeh koji smo ostvarili u procesu privatizavije i `Giljotine propisa`, model budućih privrednih sudova koji će biti ključni u rješavanju privrednih sporova, a sve sa ciljem stvaranja povoljnijeg privrednog ambijenta za strane i domaće investitore", rekao je Džombić.

On je najavio da će teme sutrašnjih razgovora biti statistika i javna ulaganja.

Četvrti ekonomski dijalog između EK i BiH ima 48 učesnika, od kojih 17 iz RS.



  • Izvor
  • SRNA
  • Povezane teme


Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost

NOVOSTI IZ RUBRIKE


Ostale novosti iz rubrike »
BTGport.net - u1
Pružite zaposlenima vrhunsku ishranu uz Ordera - Topli obrok

SLIKA SEDMICE

WEB SHOP
WebMaster

DjEVOJKA DANA