Početna stranica > Novosti
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Ostale novosti iz rubrike »
Grupa VMS SAD napustila Bliski istok
10.11.2012. god.
Borbena grupa amfibija VMS SAD sastavljena od tri velika desantna broda sa ekspedicionim bataljonom morske pešadije napustila je Bliski istok, saopštila je informaciona služba američkih vojno-pomorskih snaga.
U sastav grupe ulaze univerzalni desantni brod „Ivo Džima“, desantno-helikopterski brod „Njujork“, desantni transport-dok „Hanston Hol“, pojačani bataljon morske pešadije, odred specijalnih jedinica, eskadrila ratnih i vojno-transportnih helikoptera, a takođe eskadrila lovaca jurišnih aviona vertikalnog uzletanja i sletanja.
- Izvor
- Glas Rusije, foto: EPA/ vostok.rs
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Ostale novosti iz rubrike »










