Iranska kompanija otpušta nevenčane radnike
Jedna velika iranska državna kompanija zahteva od svojih zaposlenih da se do 21. septembra venčaju ili će biti otpušteni, prenosi danas iranska štampa. Konzervativni list „Kajhan” objavio je tekst o firmi „sa juga zemlje”, dok list „Etemad” pominje Energetsku zonu specijalne ekonomije Pars, koja okuplja iranska petrohemijska postrojenja u Persijskom zalivu. „Nažalost, neki od naših kolega nisu ispunili obavezu i još uvek nisu u braku”, što je u suprotnosti sa politikom ekonomske zone, navode njeni zvaničnici a prenosi „Etemad”. „Zato poslednji put objavljujemo da sve naše kolege i koleginice moraju do 21. septembra da ispune tu važnu moralnu i versku dužnost”, navodi se u direktivi. Ugovor o radu s onima koji do tog datuma ne budu u braku, biće poništavani, počev od 22. oktobra, dodaje se u tekstu koji je potpisao zvaničnik za bezbednost ekonomske zone Abdul Vahed Baradži. Industrijska zona, nedaleko od Asalujeha, nalazi se između Persijskog zaliva i jednog lanca planina.
- Izvor
- Beta
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Ostale novosti iz rubrike »










