Početna stranica > Novosti

Parastos za nastradale u "tuzlanskoj koloni"

Parastos za nastradale u
15.05.2009. god.

Na bijeljinskom gradskom groblju Pučile danas je služen parastos i pomen pripadnicima bivše Jugoslovenske narodne armije /JNA/, koji su stradali u "tuzlanskoj koloni" prije 17 godina prilikom izlaska iz ovog grada.
   

Parastos poginulim i nestalim mladićima služilo je sveštenstvo Eparhije zvorničko-tuzlanske, a vijence i cvijeće na Spomen-kosturnicu položile su brojne delegacije Republike Srpske /RS/, opštine Bijeljina, nevladinih organizacija, preživjeli pripadnici kolone, članovi porodica, prijatelji i komšije nastradalih.

"Ovaj stravičan, organizovani i dugo spremani zločin, koji su pripremale tuzlanske vlasti, nije ni nakon 17 godina razotkriven, a čak nije procesuiran nijedan slučaj. Vjerujemo da će proces, koji je protiv samo jednog aktera ovog zločina započet u Beogradu, biti samo početak puta na njegovom rasvjetljavanju", zajednička je ocjena zvaničnika Srpske, predstavnika nevladinih organizacija i opštine Bijeljina.

Oni su sramnim ocijenili da Tužilaštvo BiH, uprkos brojnim dostavljenim dokazima i činjenicama o ovom slučaju, nije učinilo ništa ni na jednom od više od 40 slučajeva koji su im predočeni.

Obilježavanje dana stradanja pripadnika JNA u "tuzlanskoj koloni", koje je u skladu sa programom obilježavanja značajnih istorijskih događaja koje je utvrdila Vlada RS, biće nastavljeno u Bijeljini, okruglim stolom o temi "Stradanje pripadnika JNA u tuzlanskoj koloni".



  • Povezane teme


Komentara (2) Ostavite Vaš komentar Objavite novost

NOVOSTI IZ RUBRIKE


Ostale novosti iz rubrike »
BTGport.net - u1
Pružite zaposlenima vrhunsku ishranu uz Ordera - Topli obrok

SLIKA SEDMICE

WEB SHOP
WebMaster

DjEVOJKA DANA