Glasinac osvaja planirane bodove
Nakon plasmana u polufinale Kupa Republike Srpske i četvrtfinala
Kupa BiH, odbojkašice Glasinca uspješno su startovale i u prvenstvu BiH. U prvih pet
kola Sokočanke su osvojile šest bodova, što je uspjeh ako se zna da su na startu Premijer lige imale zaista težak raspored. Nakon pobjede u prvom kolu nad ekipom Igmana iz Sarajeva u drugom i trećem kolu doživjele su dva poraza od glavnih favorita prvenstva ekipa Jedinstva iz Brčkog i Imzit Dobrinje iz Sarajeva. U četvrtom kolu u Gradačcu minimalan poraz od 3:2 donio je Glasincu jedan bod da bi u petom kolu u Han Pijesku Sokočanke savladale bivšeg šampiona BiH, ekipu
Jelovice iz Tuzle rezultatom 3:1.
Ocjenjujući dosadašnji tok prvenstva trener Marko Obrenović kaže:
- U potpunosti sam zadovoljan i igrama i postignutim rezultatima, jer smo na startu imali veoma težak raspored. U nastavku nas očekuju timovi sa kojima ravnopravno možemo
igrati i nadam se osvajati planirane bodove, a naš cilj je plasman u središnji dio prvenstvene tabele. Naravno, i predstojeće kup-takmičenje je prilika za novo dokazivanje i potvrdu kvaliteta sokolačke odbojke.
I ovom prilikom moram istaći veliku podršku ljubitelja odbojke u Han Pijesku i pomoć koju nam u organizaciji utakmica pruža rukovodstvo ovdašnjeg kluba, pa i opštine. Važno
je naglasiti da se i dalje oslanjamo na vlastiti igrački kadar, koji neprekidno pojačavamo mladim igračicama iz omladinskog i pionirskog pogona.
- Izvor
- SIN
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Ostale novosti iz rubrike »










