HP napušta proizvodnju digitalnih fotoaparata
Kompanija Hewlett-Packard objavila je prošle nedelje da se povlači iz proizvodnje digitalnih fotoaparata kako bi se više posvetila proizvodnji kućnih fotoštampača i razvoju mrežnih fotousluga.
Kompanija trenutno traži proizvođače koji su spremni da fotoaparate proizvode i prodaju pod HP-ovim imenom. HP će do kraja godine prodavati već proizvedene modele, a planirano je da sporazum o licenciranju i saradnji na osnovu koga će budući HP-ov partner nastaviti proizvodnju, bude sklopljen u prvoj polovini 2008. godine.
Prema navodima predstavnika HP-a, kompanija će u narednom periodu najveću pažnju posvetiti razvoju strategije Print 2.0. Ta strategija je namenjena za poboljšanje mrežnih usluga štampanja fotografija i alatki za pravljenje digitalnih sadržaja, a rukovodioci kompanije očekuju da će značajno popraviti HP-ov položaj na tržištu mrežnog štampanja i mrežnih fotografskih usluga
- Izvor
- Mikro
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Ostale novosti iz rubrike »










