Akcija pod nazivom „Radujmo se i radimo - Pobjedimo krizu radom“
Saopštenje SNP-IZBOR JE NAŠ povodom pomenute akcije:
Sa radošću dijelimo sadnice i opremu za pčelarstvo sa ubjeđenjem da će i građani sa radošću ih zasaditi. Želimo dati podstrek za rad da svaki pojedinac uloži lični trud kako bismo i kao narod prebrodili nadolazeća teška vremena. Nije problem što razvijamo potrošački mentalitet, već u tome što ne trošimo svoju robu. Danas uvozimo sve i svašta. Od voća i povrća do mesa i mlijeka, pa čak i vodu. Ne smijemo živjeti u zabludi da ćemo uvijek imati jeftine poljoprivredne proizvode i meso iz uvoza. To će jednom stati. A naš stočni fond je uništen, a voćarstvo i poljoprivreda su nam zapostavljeni. Tada će hrana biti jako skupa. Da ne dođe do toga, trebamo se okrenuti sebi, proizvoditi svoje proizvode i trošiti ih. Ne trebamo po svaku cijenu gledati da izvozimo, mnogo je važnije da ne uvozimo ono što možemo sami proizvoditi. Zato država u ekonomskoj krizi treba da određene domaće proizvode zaštiti carinjenjem takvih proizvoda iz uvoza. Ako političari kažu da ne mogu to uraditi zbog evropskih integracija, onda zbog čega da idemo u takve integracije koje će nas uništiti.
- Izvor
- SNP - IZBOR JE NAŠ
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Ostale novosti iz rubrike »










