Početna stranica > Novosti
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Ostale novosti iz rubrike »
Saopštenje Stranke srpskih narodnjaka povodom odluke Vlade da ukine naknadu za pripravnički staž
11.11.2009. god.
Nova Vladina „mjera štednje“ najviše je pogodila mlade ljude, posebno studente, koji nakon završenih fakulteta, nakon četiri godine mukotrpnog učenja i spremanja ispita, moraju besplatno tj. volonterski da odrađuju pripravnički staž.
Sramno je ispravljati svoje greške na mladim ljudima koji predstavljaju pokretačku snagu države i koji ne snose krivicu za ovo što se događa. Svaka iole normalna država teži da afirmiše mlade ljude, da ih što više uključi u rad, da im pruži podsticaj da se ostvare kao ličnosti i kao članovi društva. Teško onoj zemlji u kojoj ministri i takozvani krem društva obraza nemaju. Poštovani ministri, sjetite se svojih studentskih dana, sjetite se učenja, truda i rada koji ste uložili da bi sada bili na tom mjestu. Sjetite se prve Vaše pripravničke plate i osjećaja kada znate da ste to zaradili svojim radom i trudom. Nama, generaciji koja stasava, oduzeli ste taj osjećaj. Mi takva sjećanja nećemo imati! Mi ćemo se samo sjećati Vašeg kukavičluka i tvrdičluka. Mislite da ćete lako oduzeti od mladih ljudi. E pa da Vam poručimo nešto „cijenjeni“ ministri. Pognite glavu. Spustite se na zemlju. Ovi mladi ljudi kojima pokušavate da oduzmete dio odrastanja će se boriti. Ako treba da se smanje plate, onda neka se smanje svima, počev od poslanika, pa naravno i pripravnicima. Kažete da je Crna Gora demokratska zemlja? Mi tu demokratiju ne primjećujemo. Primećujemo samo da je jedna grupa ljudi povlašćena, a ostali se snalaze kako umiju. E pa vrijeme je da se nešto promijeni.
Ovim putem, želim da pozovem sve studente da ustanu, da kažu svoje mišljenje, da se bore za svoja prava, jer ulaganje u ljudske resurse nije promašaj, već najbolja investicija.
Sramno je ispravljati svoje greške na mladim ljudima koji predstavljaju pokretačku snagu države i koji ne snose krivicu za ovo što se događa. Svaka iole normalna država teži da afirmiše mlade ljude, da ih što više uključi u rad, da im pruži podsticaj da se ostvare kao ličnosti i kao članovi društva. Teško onoj zemlji u kojoj ministri i takozvani krem društva obraza nemaju. Poštovani ministri, sjetite se svojih studentskih dana, sjetite se učenja, truda i rada koji ste uložili da bi sada bili na tom mjestu. Sjetite se prve Vaše pripravničke plate i osjećaja kada znate da ste to zaradili svojim radom i trudom. Nama, generaciji koja stasava, oduzeli ste taj osjećaj. Mi takva sjećanja nećemo imati! Mi ćemo se samo sjećati Vašeg kukavičluka i tvrdičluka. Mislite da ćete lako oduzeti od mladih ljudi. E pa da Vam poručimo nešto „cijenjeni“ ministri. Pognite glavu. Spustite se na zemlju. Ovi mladi ljudi kojima pokušavate da oduzmete dio odrastanja će se boriti. Ako treba da se smanje plate, onda neka se smanje svima, počev od poslanika, pa naravno i pripravnicima. Kažete da je Crna Gora demokratska zemlja? Mi tu demokratiju ne primjećujemo. Primećujemo samo da je jedna grupa ljudi povlašćena, a ostali se snalaze kako umiju. E pa vrijeme je da se nešto promijeni.
Ovim putem, želim da pozovem sve studente da ustanu, da kažu svoje mišljenje, da se bore za svoja prava, jer ulaganje u ljudske resurse nije promašaj, već najbolja investicija.
- Izvor
- Šef informativne službe Popović Branko
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Da li su rijaliti programi novi "standard" u medijima kod nas i u svetu? Svedoci smo da programi kao što je "Keeping up with Kardashians" imaju stotine miliona gledalaca...
Ostale novosti iz rubrike »










