SAD će isporučiti Ukrajini dodatno naoružanje
SAD će isporučiti Ukrajini dodatno odbrambeno naoružanje u bliskoj budućnossti, izjavio je član komiteta Vrhovne rade za pitanja nacionalne bezbednosti i odbrane Andrej Teteruk, prenosi informativna agencija “112.ua”.
"Znam da će nam u bliskoj budućnosti isporučiti još baterija i oružja koje će nam omogućiti da vodimo odbrambeni rat", saopštio je on.
Prema rečima deputata, SAD smatraju Ukrajinu "maloletnikom u vojnom planu". Međutim, "lobisti" Kijeva postaju američki eksperti koji potvrđuju sposobnost ukrajinskih snaga bezbednosti da brzo nauče da rukuju novim vrstama naoružanja. "Tamo, gde Amerikanci gube pola godine, naši trećeg dana pokazuju odlične rezultate", izjavio je u Teteruk.
Međutim, on ne negira da je deo vojne tehnike koju je američka strana predala Ukrajini, ostavljen tokom povlačenja iz Debaljceva.
Čitajte više na Ukrajina i Novorusija iz minuta u minut
- Izvor
- / vostok.rs
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Da li su rijaliti programi novi "standard" u medijima kod nas i u svetu? Svedoci smo da programi kao što je "Keeping up with Kardashians" imaju stotine miliona gledalaca...
Ostale novosti iz rubrike »











