Lavrov: SAD guraju Bliski istok u haos
Lavrov je kritikovao američku spoljnu politiku govoreći na sednici Saveta bezbednosti Ujedinjenih nacija u Njujorku o miru i bezbednosti u svetu, prenosi agencija Beta.
Ruski ministar naveo je primere međunarodnih vazdušnih udara koje predvode SAD na Siriju, američku invaziju na Irak 2003. i vojnu intervenciju u Libiji, kao primere kršenja „fundamentalnih principa UN“.
„Sve to je rezultat pokušaja da se upravlja kretanjima u svetu, da se vlada svugde i da se koristi vojna sila na jednostran način kako bi se zadovoljili sopstveni interesi“, rekao je Lavrov u obraćanju članovima Saveta.
„To gura Bliski istok i Severnu Afriku u nestabilnost i haos i u velikoj meri stvara plodno tlo za širenje ekstremizma“, dodao je ruski ministar.
On je Savet bezbednosti nazvao „notarom“ odluka donetih u Vašingtonu, optužujući ga da se udaljio od svoje glavne uloge garanta mira i bezbednosti u svetu.
- Izvor
- / vostok.rs
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Da li su rijaliti programi novi "standard" u medijima kod nas i u svetu? Svedoci smo da programi kao što je "Keeping up with Kardashians" imaju stotine miliona gledalaca...
Ostale novosti iz rubrike »











