Basurin: Počeli smo sa povlačenjem teške artiljerije u 9.00 časova
Zamenik ministra odbrane DNR Eduard Basurin je saopštio da je Narodna vojska danas počela sa povlačenjem teškog naoružanja sa linije fronta u okviru dogovorenog prekida vatre.
Kijevske snage, koje su saopštile da neće povući naoružanje dok sukobi ne prestanu, tvrde da i dalje ima granatiranja.
"Danas u 9.00 časova smo počeli sa povlačenjem teške artiljerije. Povlačimo je 50 kilometara od linije razgraničenja. Naravno da nećemo reći gde tačno pozicioniramo oružje", rekao je zamenik ministra odbrane DNR Eduard Basurin.
Istovremeno je odbacio tvrdnje kijevskih snaga da se vode sukobi, rekavši da je bilo "provokacija" sa strane kijevskih snaga, ali ne i ozbiljnih sukoba.
Portparol kijevskih snaga u Marijupolju Dmitro Čali je saopštio da od jutros traje žestoko granatiranje i da je situacija napeta, ali pod kontrolom.
Čitajte više na Ukrajina i Novorusija iz minuta u minut
- Izvor
- / vostok.rs
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Da li su rijaliti programi novi "standard" u medijima kod nas i u svetu? Svedoci smo da programi kao što je "Keeping up with Kardashians" imaju stotine miliona gledalaca...
Ostale novosti iz rubrike »










