Rjabkov: Moskva bi adekvatno odgovorila na naoružavanje Ukrajine
Situacija u Ukrajini bi znatno eskalirala ako bi SAD isporučile municiju i oružje toj zemlji. Moskva bi u tom slučaju uputila adekvatan odgovor, saopštio je zamenik šefa ruske diplomatije Sergej Rjabkov.
"To bi bio veliki udarac za sporazume iz Minska i čitava situacija bi eksplodirala. Da li je to potrebno onima koji se navodno zalažu za normalizaciju situacije u Ukrajini? Veoma sumnjam u to. Ljudi mogu da odbacuju odgovornost za svoje postupke, ali mora da se zaustavi to bezumlje s podsticanjem Kijeva na rat. Rusija ne bi mogla da ostane indiferentna na takve provokativne akcije. Morali bismo da reagujemo adekvatno", rekao je Rjabkov.
Rjabkov je i dodao da ljudi mogu biti neodgovorni u svojim potezima, ali da "ludilo podstrekivanja Kijeva na rat mora da prestane".
Rjabkov je ovo saopštio nakon što je Petar Porošenko u razgovoru sa potpredsednikom SAD Džozefom Bajdenom ponovo zatražio da SAD naoružauju kijevske snage.
Čitajte više na Ukrajina i Novorusija iz minuta u minut
- Izvor
- / vostok.rs
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Da li su rijaliti programi novi "standard" u medijima kod nas i u svetu? Svedoci smo da programi kao što je "Keeping up with Kardashians" imaju stotine miliona gledalaca...
Ostale novosti iz rubrike »











