Dačić
"Zadovoljan zato što je ovo pokazatelj da OEBS ali i Srbija, kao zemlja koja predsedava, imala pravilan pristup i ostvarila ulogu da bude objektivan i pošten posrednik u ispunjavanju dogovora unutar normandijske četvorke, a to je da OEBS definiše da li se poštuju dogovori, ko ih ne poštuje i na taj način da se osigura mir i stabilnost u Ukrajini. Zadovoljan sam sinoćnom sednicom Saveta bezbednosti UN posvećenoj saradnji sa OEBS-om, jer su tu organizaciju i srbsko predsedavanje podržale sve članice ovog tela UN", rekao je Dačić.
"Izneo sam naše stavove za najvažnija krizna žarišta, razvoj najnovije situacije za ukrajinsku krizu, iskorak koji smo ovih dana i jutros imali sa normandijskim formatom u vezi sa punom primenom dogovora iz Minska o prekidu vatre, povlačenju teškog naoružanja, ali i za otpočinjanje političkog dijaloga o ustavnim reformama u Ukrajini", naveo je Dačić.
- Izvor
- / vostok.rs
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Da li su rijaliti programi novi "standard" u medijima kod nas i u svetu? Svedoci smo da programi kao što je "Keeping up with Kardashians" imaju stotine miliona gledalaca...
Ostale novosti iz rubrike »










