Plastične novčanice 2011. godine u Kanadi
Federalna vlada je u okviru budžeta najavila da će od iduće godine početi da uvodi novčanice napravljene od polimera.
Naglašava se da je to potez u pravcu modernizacije, produžavanja veka trajanja i zaštite nacionalne valute od falsifikovanja.
Plastične novčanice su čistije i jeftinije, a traju i četiri puta duže od uobičajenih, napravljenih od pamučnih vlakana. Zbog toga se naglašava da su i ekološki prihvatljivije, jer svi pomenuti razlozi utiču na smanjenje nepovoljnog uticaja na životnu sredinu, ako se plastične uporede sa klasičnim novčanicama.
Pored papirnog, i metalni novac će u 2011. godini biti promenjen. Kraljevska kanadska kovnica će za njih upotrebljavati novu, jeftiniju leguru, zasnovanu na višeslojnoj čeličnoj tehnologiji.
Plastične novčanice su prvo uvedene u Australiji, a potom i u Novom Zelandu, Meksiku i Vijetnamu.
- Izvor
- novine.ca
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Da li su rijaliti programi novi "standard" u medijima kod nas i u svetu? Svedoci smo da programi kao što je "Keeping up with Kardashians" imaju stotine miliona gledalaca...
Ostale novosti iz rubrike »











