SRS podnela Predlog rezolucije o osudi genocida u NDH
Član Predsedničkog kolegijuma Srpske radikalne stranke Vjerica Radeta izjavila je danas da je ta stranka podnela Skupštini Srbije Predlog rezolucije „o osudi genocida nad Srbima, Romima i Jevrejima u klerofašističkoj Nezavisnoj Državi Hrvatskoj”.
Radeta je na konferenciji za novinare kazala da radikali ovom rezolucijom traže i da Skupština Srbije uputi „apel parlamentima zemalja koje su nastale raspadom SFRJ da osude taj genocid”.
Ona je kazala da se razlozi za podnošenje predloga rezolucije nalaze u činjenici da se nastoji da se relativizuje taj zločin „da postoji opasna bojazan da taj genocid neće biti priznat od sadašnjeg režima u Hrvatskoj”, da se ustaški zločini slobodno promovišu i veličaju, da je ekumenizam u porastu...
Radeta je kazala da istorijske činjenice govore o tome da je na „teritoriji bivše Kraljevine Jugoslavije u periodu od 1941 - 1945 godine postojala klerofašistička Nezavisna Država Hrvatska, da je više od milion Srba, Roma i Jevreja ubijeno u NDH, da su tamo bili formirani logori, stratišta ...i da su mnogi istoričari, publicisti, oficiri italijanski i nemački svedočili o zlodelima i zločinima ustaša nad Srbima, Romima i Jevrejima”.
Smatramo da će, ako Skupština Srbije donese ovakvu rezoluciju, na taj način dati svoj značajan doprinos borbi protiv genocida, kazala je Radeta.
- Izvor
- Tanjug
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Da li su rijaliti programi novi "standard" u medijima kod nas i u svetu? Svedoci smo da programi kao što je "Keeping up with Kardashians" imaju stotine miliona gledalaca...
Ostale novosti iz rubrike »











