Broj žrtava genocida u Srebrenici?
Uprkos nedavnoj oštroj reakciji Kancelarije visokog predstavnika (OHR), premijer Republike Srpske (RS) i lider vladajuće Partije nezaviznih socijaldemokrata (SNSD) Milorad Dodik nastavio je osporavati sudski utvrđene činjenice o genocidu u Srebrenici, kojeg je svojevremeno nazvao "lokalnim genocidom". Naime, kako prenose beogradske Novosti, Dodik smatra Rezoluciju o Srebrenici, koju je usvojila srpska Skupština, potpuno neobavezujućim dokumentom. On i njegov tim smatraju da je istina drugačija i da će je dokazati.
Dodik zamjera Srbiji što je usvojila akt koji, kako kaže, sugeriše genocid, kao i to što drugi zločini nisu jednako tretirani. Tvrdi da taj stav ne znači razdor sa maticom, niti sa njenim rukovodstvom. RS će samo nastaviti svoju bitku za istinu jer priznavanje genocida može ju koštati opstanka, pišu Novosti.
- Istina će se čuti i od nje niko neće moći okrenuti glavu. Pod pritiskom visokog predstavnika, vlada RS natjerana je 2004. godine da izradi izveštaj o Srebrenici u kojem je navela činjenice i podatke koji su se pokazali netačnim. Prikazano je da se radi o 7.000, a ne o 3.500 žrtava, kazao je Dodik.
Dodik tvrdi da je njegov stav bio je i ostao vrlo jasan. "Ako dođe neko i ponudi Evropu u zamenu za priznavanje genocida u Srebrenici, ja ću reći: hvala vam za Evropu!
"Bosna je vrlo teško održiva. Onaj ko želi mir ovde, mora razmišljati o drugim mehanizmima, umesto nasilničkog održavanja nečega što se ne može povezati. Kao ulje i voda - besmisleno ih je mješati. Čim prestanete mešati, oni se ponovo razdvoje. To je Bosna. Ne znam kako to još neko ne vidi ", zaključio je Dodik.
- Izvor
- Pinkom
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Da li su rijaliti programi novi "standard" u medijima kod nas i u svetu? Svedoci smo da programi kao što je "Keeping up with Kardashians" imaju stotine miliona gledalaca...
Ostale novosti iz rubrike »











