Najdeblji na svijetu
Jedan Meksikanac star 41 godinu, težak 560 kilograma, nalazi se u Ginisovoj knjizi rekorda za 2008. godinu kao najdeblji muškarac na svetu, ali bi u sledećem izdanju mogao da bude zaveden i kao čovek koji je postigao rekord u mršavljenju, pošto je u međuvremenu oslabio više od 200 kilograma.
Manuel Uribe, koji živi u gradu Montereju na severu Meksika, izjavio je da je Ginisovu potvrdu o svom rekordu primio na kućnu adresu.
- Konačno sam je dobio, imam je u rukama. Srećan sam što sam u Ginisovu knjigu rekorda ubeležen kao najdeblji muškarac na svetu, ali sam srećan i zbog toga što sam izgubio više od 200 kilograma - rekao je on tim povodom, prenele su agencije.
Uribe je 2006. godine zatražio medicinsku pomoć kako ne bi podlegao gojaznosti, bolesti od koje pati već 20 godina. Zahvaljujući strogoj dijeti i lečenju specijalno prilagođenom njegovim potrebama, za godinu dana izgubio je više od trećine svoje težine.
Manuel Uribe još ne može da hoda i ne izlazi iz kuće, a o njemu brine njegova majka. Do svoje 22. godine radio je u SAD i imao 130 kilograma za visinu od 1,94 metara.
Gotovo polovina stanovništva Meksika pati od gojaznosti ili viška kilograma, što ga svrstava na drugo mesto liste zemalja s tim problemom, odmah iza SAD, ističu u meksičkom ministarstvu zdravlja.
- Izvor
- pressonline.co.yu
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Da li su rijaliti programi novi "standard" u medijima kod nas i u svetu? Svedoci smo da programi kao što je "Keeping up with Kardashians" imaju stotine miliona gledalaca...
Ostale novosti iz rubrike »











