MO Rusije: Vašington se bavi politikom koncentracionih logora u izbegličkom logoru Rukban u Siriji
Vašington se bavi politikom koncentracionih logora u izbegličkom logoru Rukban u Siriji, rekao je Mihail Mizinčev, komandant Nacionalnog kontrolnog centra Ministarstva odbrane Rusije, na sastanku međuresorsnih štabova Rusije i Sirije o povratku izbeglica.
"Na teritoriji Rukbana nametnuta je zabrana kretanja, a njenim stanovnicima je zabranjeno da napuste kamp preko bilo kojih drugih izlaza osim centralnog. Kako to oceniti? To je potpuno nerazumljivo, rečima - za demokratiju i humanizam, ali u stvarnosti to je politika davno zaboravljenih koncentracionih logora" rekao je Mizinčev.
“Kao što smo saznali, uz direktnu podršku američke vojske, naoružane grupe, pod njihovom kontrolom, na čelu s Magavir al Saurom, kao odgovor na masovni odlazak izbeglica, u najkraćem mogućem vremenu u Rukbanu su formirale tzv. mesnu policiju te napravili za stanovnike kampe listu zabrana i strogih kazni za njihovo kršenje“, rekao je Mizinčev.
Pored toga, ne zaostaju daleko iza Amerikanaca ni njihovi sateliti u zapadnoj Evropi. Oni su pojačali pritisak na vlasti susednih država Sirije, kojima su jasno stavile do znanja da im se ne preporučuje da direktno rade sa sirijskom vladom po pitanju izbeglica.
"Pod ovim uslovima, dosledna i principijelna pozicija Ujedinjenih nacija u proceni akcija Sjedinjenih Američkih Država i njenih saveznika u regionu i uticaj na američko rukovodstvo za raspuštanje kampa Rukban, kao i ukidanje 55-kilometarske bezbednosne zone oko Al Tanfa je važnije nego ikada, zaključio je Mizinčev.
Čitajte više na Situacija u Siriji - iz minuta u minut
- Izvor
- foto: © SANA/ vostok.rs
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Da li su rijaliti programi novi "standard" u medijima kod nas i u svetu? Svedoci smo da programi kao što je "Keeping up with Kardashians" imaju stotine miliona gledalaca...
Ostale novosti iz rubrike »











