Moskva: SAD vode operaciju protiv energetskih objekata u Venecueli
Slučajevi masovnog isključenja postrojenja za napajanje električnom energijom u Venecueli rezultat su planirane operacije pod rukovodstvom SAD-a, izjavio je zamenik ministra odbrane general-pukovnik Aleksander Fomin.
U intervjuu za RT-u uoči predstojeće Moskovske međunarodne konferencije od 23. do 25. aprila, Fomin je napomenuo da u pritisku na Venecuelu, SAD ne stoju u mestu.
"Oni ne izbegavaju ni druge metode. Široko koriste metode hibridnih ratova, obojene revolucije, obučavaju lidere i funkcionere radikalnih pokreta. Naoružani su mitom, pretnjama, i sankcijama", rekao je Fomin.
"Vidite da je u toku operacija pod nazivom `Blekaut`. Reč je planiranoj operaciji zaustavljanja energetskih objekata, što negativno utiče na atmosferu u zemlji, a što samo pogoršava postojeću krizu, pre svega ekonomsku", rekao je zamenik ministra odbrane.
Kolaps sa isporukama strujom u Venecueli dogodio se 7. marta zbog nesreće na najvećoj hidroelektrani u zemlji El Guri. Nacionalna korporacija za električnu energiju (Korpoelek) nazvala je incident sabotažom i epizodom energetskog rata protiv Venecuele. Kasnije su se ponovo pojavili prekidi u isporukama struje različitih intenziteta.
- Izvor
- foto: © RIA Novosti / Karlos Эrrera/ vostok.rs
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Da li su rijaliti programi novi "standard" u medijima kod nas i u svetu? Svedoci smo da programi kao što je "Keeping up with Kardashians" imaju stotine miliona gledalaca...
Ostale novosti iz rubrike »











