Četiri godine od ubistva srpske dece u Goraždevcu
Danas se navršava četiri godine od ubistva dvoje srpske dece i ranjavanja još četvoro na reci Bistrici, u selu Goraždevac, nadomak Peći. Zločinci koji su počinili to monstruozno ubistvo, pucajući iz automatskog oružja na decu koja su se tog dana kupala u Bistrici, još su neidentifikovani i na slobodi. Tog dana ubijeni su Pantelija Dakić i Ivan Jovović, dok su ranjeni Dragana Srbljak, Marko Bogićević, Bogdan Bukumirić i Đorđe Ugrenović. Tadašnji komesar UNMIK policije Štefan Feler rekao je da će „prevrnuti svaki komad zemlje kako bi pronašao ubice dece”. Međutim, ni nagrada od milion evra za pronalazak ubica, koju je ponudio UNMIK, nije pomogla da se i četiri godine kasnije otkriju odgovorni za zločin. Portparol Kosovske policijske službe Veton Eljšani izjavio je da policija nastavlja da traga za počiniocima i da je nedavno formirana nova grupa istražitelja, koja će raditi na tom slučaju.
On je dodao da je u cilju istrage do sada u vezi sa ovim slučajem pretreseno 100 kuća u regionu Goraždevca, da je 75 osoba ispitano u vezi sa ubistvom, a da se i dalje traga za počiniocima. Eljšani je pozvao sve koji nešto znaju u vezi sa zločinom da to prijave najbližoj policijskoj stanici na Kosovu i Metohiji. Goraždevac je najveće srpsko naselje u Metohiji, u kojoj je posle dolaska UNMIK-a i Kfora u pokrajinu ostalo da živi oko 1.000 Srba.
- Izvor
- RTS
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Da li su rijaliti programi novi "standard" u medijima kod nas i u svetu? Svedoci smo da programi kao što je "Keeping up with Kardashians" imaju stotine miliona gledalaca...
Ostale novosti iz rubrike »











