Početna stranica > Novosti

Konvoj podrške i bratske ljubavi

Konvoj podrške i bratske ljubavi
06.11.2007. god.

Konvoj pomoći namijenjen Srbima na Kosovu i Metohiji kreće danas, u devet sati, ispred crkve Lazarica, u Lazarevu, put Kosova, tačnije u Gračanicu, potvrđeno je juče na pres-konferenciji, na kojoj su saopšteni rezultati akcije "Kad bi hljeba bilo više", koja je trajala od 11. oktobra do 2. novembra.

Građani Republike Srpske svojim učešćem u ovoj akciji još jednom su pokazali da se iz ljudi ispisali nismo, rekao je tom prilikom Predrag Adamović, član Odbora za pomoć Srbima na Kosovu i Metohiji.

- S velikom radošću možemo reći da je akcija uspjela. Ne samo po količini pomoći koju smo sakupili za kratko vrijeme, nego i po snazi poruke koju zajedno s hranom upućuje narod RS braći na Kosovu. Ljudi su davali litre i kilograme hrane, priglavke, pregršt oraha, ili pozdrav, suzu i molitvu, ako nisu imali šta drugo - istakao je Adamović i naglasio da ovaj konvoj nije samo konvoj brašna i krompira, već konvoj podrške i bratske ljubavi.

Protojerej stavrofor Jovan Lazičić, starješina banjolučke Lazarice, zahvalio je svima koji su svojim učešćem u ovom humanom djelu pokazali Srbima na Kosovu da nisu sami i da je narod Republike Srpske uz njih. Ukazao je na težak život i golgotu kroz koju prolaze Srbi na Kosovu.

- Obišli smo nekoliko enklava i uvjerili se da ljudi žive teško. Ne smiju izaći na sopstvenu njivu da nešto posiju ili u šumu da donesu drva. Ono što ih održava jeste samo ljubav prema rodnoj grudi - rekao je protojerej. Na pitanje kada će se ponovo organizovati ova akcija, protojerej je odgovorio da, ukoliko bude potrebno, sljedeći konvoj pomoći kreće na proljeće naredne godine.

- Daj bože da konvoj više nikad ne krene, da se patnja naroda na Kosovu okonča i da napokon dobiju slobodu, a onda će biti i hrane - naglasio je protojerej.

Akcija "Kad bi hljeba bilo više" započela je na teritoriji eparhije banjolučke, a zatim se proširila na cijelu RS. Pomoć je stizala iz svih gradova. Doprinos akciji dali su i najmlađi, koji su u akciji "Jedna marka za mog vršnjaka na Kosovu i Metohiji" prikupili preko 12.000 maraka. Učestvovala su brojna preduzeća, zatim Privredna komora RS i Grad Banja Luka. Prikupljeno je oko 85 tona hrane, od toga najviše brašna, ulja, krompira, šećera, sredstava za higijenu, školskog pribora i slatkiša za najmlađe. Na žiro račun u te svrhe sakupljeno je 9.730 maraka.



  • Izvor
  • Fokus
  • Povezane teme


Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost

NOVOSTI IZ RUBRIKE

Da li su rijaliti programi novi "standard" u medijima kod nas i u svetu? Svedoci smo da programi kao što je "Keeping up with Kardashians" imaju stotine miliona gledalaca...



Ostale novosti iz rubrike »
BTGport.net - u1
Pružite zaposlenima vrhunsku ishranu uz Ordera - Topli obrok

SLIKA SEDMICE

WEB SHOP
WebMaster

DjEVOJKA DANA