Učecnici međunarodne konferencije optužili Finsku za kršenje prava dece
U Finskoj se masovno krše prava dece, smatraju učesnici 4. rusko-finske konferencije o pravima dece, održane u Helsinkiju. Pravobranioci ističu da je oduzimanje dece u Finskoj biznis. Većina dečijih domova su privatne firme, koje dobijaju stotine evra za jedno dete dnevno. Roditeljima je zabranjeno da razgovaraju sa decom. Deca pate. Na primer, Anton Salonen rođen je posle razvoda roditelja, ima državljanstvo Rusije, uvek je živeo sa majkom Rimom Salonen do otmice iz Rusije u aprilu 2009. godine od strane finskih diplomata. Detetu je ograničena komunikacija sa majkom, zabranjeno mu je da govori ruski. Mnoge ruske žene u Finskoj žive u strahu i osećaju se kao u zatvoru, istakli su pravobranioci.
- Izvor
- Golos Rossii/ vostok.rs
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Da li su rijaliti programi novi "standard" u medijima kod nas i u svetu? Svedoci smo da programi kao što je "Keeping up with Kardashians" imaju stotine miliona gledalaca...
Ostale novosti iz rubrike »










