Predstavljen magazin za studente Banjalučkog univerziteta
Predstavnici Studentske organizacije Univerziteta u Banjaluci /SOBL/ promovisali su danas studentski časopis "Master" /Magazin akademske, studentske tematike, edukacije i razonode/.
"Stavovi studenata treba da se čuju, a `Master` će upravo biti sredstvo da se glas studenata daleko čuje", rekao je predsjednik SOBL-a Dejan Kragulj na svečanom prijemu za novinare i dodao da je "nulti" broj ovog časopisa besplatan i da je štampan u 1100 primjeraka.
On je naglasio da je "Master" prvo glasilo studenata banjalučkog Univerziteta nakon pet godina, te da je namjera studenata urednika da ovaj časopis izlazi tromjesečno - na kraju svakog semestra.
Jedan od urednika časopisa Budimir Petković pozvao je sve studente Univerziteta da se pridruže redakciji ovog časopisa, ali i da se aktivnije uključe u rad SOBL-a.
Nulti broj "Mastera" sadrži tekstove o pravilima studiranja na Univerzitetu u Banjaluci, Zakonu o studentskom standardu, protestima studenata iz jula ove godine, te intervju sa ministrom prosvjete i kulture RS Antonom Kasipovićem.
- Izvor
- AGENCIJE
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Da li su rijaliti programi novi "standard" u medijima kod nas i u svetu? Svedoci smo da programi kao što je "Keeping up with Kardashians" imaju stotine miliona gledalaca...
Ostale novosti iz rubrike »











