Položen kamen temeljac za izgradnju 70 kuća raseljenim Srbima
Ministar za infrastrukturu Srbije Velimir Ilić položio je danas kamen temeljac za izgradnju 70 kuća raseljenim Srbima u naselju Badovac kod Gračanice.
Ilić je naglasio da će Kosovo biti Srbija sve dok Srbi žive na Kosovu.
"Srpska Vlada i srpski parlament poništiće odluke Albanaca o proglašenju nezavisnosti. Nikada nećemo dati Kosovo i Metohiju. Ovo je Srbija", naglasio je Ilić.
On je rekao da "mogu praviti kakve god hoće vještačke države, ali to Srbija nikada neće prihvatiti".
"Kosovo je naše i ostaće sve dok ste vi ovdje", poručio je Ilić Srbima na Kosovu.
On je najavio da će Vlada Srbije na proglašenje nezavisnosti Kosova odgovoriti već narednog mjeseca kada će početi izgradnja srednje škole u Lapljem selu kod Prištine i asfaltiranjem puta Laplje Selo - Gračanica čime će, kako je rekao, biti olakšan život Srba.
"Želimo da svako srpsko dete ovde živi kao i ono u Beogradu", rekao je Ilić.
U delegaciji sa Ilićem bio je i vladika Artemije, koji je osveštao kamen temeljac.
- Izvor
- AGENCIJE
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Da li su rijaliti programi novi "standard" u medijima kod nas i u svetu? Svedoci smo da programi kao što je "Keeping up with Kardashians" imaju stotine miliona gledalaca...
Ostale novosti iz rubrike »











