Protest studenata u Banjaluci
Preko pet hiljada studenata banjalučkog Univerziteta danas je protestovalo u Banjaluci zbog jednostranog proglašenja nezavisnosti Kosova i Metohije, istovremeno izražavajući podršku svojim kolegama u Kosovskoj Mitrovici.
Studentima su se na protestu pridružili rektor banjalučkog Univerziteta, prorektori i veliki broj profesora.
Predsednik Studentske organizacije Univerziteta u Banjaluci (SOBL) Dejan Kragulj rekao je da studenti mirnim protestima žele da pruže podršku kolegama u Kosovskoj Mitrovici.
"Danas studenti na Kosovu ulaze u neizvesnost, ne znaju da li će moći da studiraju u državi u kojoj su njihovi preci živeli godinama i ne znaju da li će imati pravo na obrazovni sistem svoje zemlje. Žalosno je i tužno da u južnoj srpskoj pokrajini jedni studenti strahuju i tuguju, a drugi slave i pevaju i mi mirnim okupljanjem želimo da s njima podelimo razočarenje zbog sudbine koja je zadesila njihovu zemlju i ovog događaja koji ih vodi u neizvesnu budućnost", rekao je Kragulj novinarima u Banjaluci.
Studenti su minutom čutanja izrazili svoje neslaganje s kršenjem Rezolucije Ujedinjenih nacija 1244.
Istovremeno, Kragulj je najavio da će studenti banjalučkog Univerziteta 17. marta ići u Kosovsku Mitrovicu i tako pokazati "neslaganje sa kršenjem prava studenata i međunarodnog prava".
Studenti osuđuju proglašenja nezavisnosti Kosova od albanskih separatistaosti kao i Vlade zemalja koje su podsitcale separatiste na čin koji su poduzeli. Skandiralo se i Republici Srpskoj i njenoj nezavisnosti. U razgovorima sa studentima, oni izražavaju očekivanje da će NS RS uskoro proglasiti nezavisnost Republike Srpske. Na skupu je zapaljena zastava Bih.
- Izvor
- eNovosti
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Da li su rijaliti programi novi "standard" u medijima kod nas i u svetu? Svedoci smo da programi kao što je "Keeping up with Kardashians" imaju stotine miliona gledalaca...
Ostale novosti iz rubrike »











