Vojska preuzela kontrolu nad državnom televizijom Egipta
Jedinice egipatske vojske preuzele su kontrolu nad zgradom državne radiotelevizije u centru Kaira. Kontrola nad državnom televizijom bila je uspostavljena jedan sat pre isteka ultimatuma, koji je vojska postavila egipatskim političarima.
Takođe, pojavila su se saopštenja sa pozivom na neimenovane funkcionere MSP da je ministar unutrašnjih poslova naredio hapšenje visokopozicioniranih članova organizacije Muslimanska braća pod optužbom za podsticanje na ubistva i nasilje.
U isto vreme predsednik Egipta Mohamed Mursi je izjavio da ne namerava da bez borbe ustupi vlast bilo kome.
- Izvor
- Glas Rusije, foto: EPA/ vostok.rs
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Da li su rijaliti programi novi "standard" u medijima kod nas i u svetu? Svedoci smo da programi kao što je "Keeping up with Kardashians" imaju stotine miliona gledalaca...
Ostale novosti iz rubrike »











