Razgovor sa samim sobom koristan za zdravlje
Većina ljudi razgovora sama sa sobom najmanje jedanput u nekoliko dana. Takvo ponašanje ne predstavlja devijaciju, nego je čak i korisno za rad mozga, saopštili su psiholozi iz Viskonskog Univerziteta u Medisonu.
Oni su u toku eksperimenta zamolili dobrovoljce da traže izgubljene stvari, jer, stručnjaci smatraju da ova aktivnost stimuliše čoveka da razgovora sam sa sobom. Polovinu učesnika su zamolili da ćuti prilikom izvršavanja zadatka, a drugoj polovini nisu postavili nikakve uslove.
Eksperiment je pokazao da su učesnici iz druge grupe brže obavili zadatak. Psiholozi to objašnjavaju činjenicom da govor ubrzava rezonovanje i mišljenje i tako pomaže mozgu da nađe potrebno rešenje.
- Izvor
- Glas Rusije, foto: © Flickr.com/Andrew Mason/cc-by/ vostok.rs
- Povezane teme
- psihologija
- istraživanje
- zanimljivosti
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Da li su rijaliti programi novi "standard" u medijima kod nas i u svetu? Svedoci smo da programi kao što je "Keeping up with Kardashians" imaju stotine miliona gledalaca...
Ostale novosti iz rubrike »











