Srbski sud ponovo odlučio da izruči Rusiji Gorjačeva
Viši sud u Beogradu je drugi put odlučio da izruči Moskvi ultradesničara Ilju Gorjačeva, optuženog za krivične zločine, izjavio je za RIA Novosti advokat Gorjačova – Feđa Dimović.
„Viši sud je prošle nedelje ponovo doneo odluku o izručenju. Po mišljenju tog suda, ispunjeni su svi uslovi za izručenje Gorjačeva Rusiji. Mi ćemo ponovo podneti žalbu“, - prenose RIA Novosti reči Dimovića.
Advokat kaže da još nije dobio novu odluku o izručenju, ali da se nada da će moći da je ospori. Odbrana Ilje Gorjačeva takođe pokušava da izdejstvuje kućni pritvor za svog štićenika.
Ruski nacionalista Ilja Gorjačev je uhapšen u Srbiji 8. maja po poternici ruskog državnog tužilaštva. Početkom juna Viši sud u Beogradu je doneo odluku o izručenju, koju je zatim poništilo žalbeno veće, jer zahtev za izručenje poslat iz Rusije nije odgovarao srbskim zakonima i evropskoj konvenciji o ekstradiciji.
- Izvor
- Glas Rusije/ vostok.rs
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Da li su rijaliti programi novi "standard" u medijima kod nas i u svetu? Svedoci smo da programi kao što je "Keeping up with Kardashians" imaju stotine miliona gledalaca...
Ostale novosti iz rubrike »










