SAD likvidiraju ljude na osnovu informacija nemačkih obaveštajaca
Obaveštajna služba Nemačke slala je kolegama brojeve mobilnih telefona potencijalnih terorista. Mediji pišu da suti podaci omogućavali pronalaženje islamista u Somaliji, Avganistanu i Pakistanu i njihovu likvidaciju pomoću bespilotnih letelica.
Federalna obaveštajna služba Nemačke (BND) potvrdila je da taj model rada postoji od 2003. List takođe navodi da je pre tri godine, radeći prema ovom modelu, bespilotna letelica u Avganistanu ubila državljanina Nemačke koji je ratovao na strani islamista. Prema podacima kojima raspolažu mediji SAD su njegov broj dobile upravo od Nemačke.
- Izvor
- Glas Rusije, foto: EPA/ vostok.rs
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Da li su rijaliti programi novi "standard" u medijima kod nas i u svetu? Svedoci smo da programi kao što je "Keeping up with Kardashians" imaju stotine miliona gledalaca...
Ostale novosti iz rubrike »











