Početna stranica > Novosti
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Ostale novosti iz rubrike »
Potpisan sporazum o saradnji
04.02.2010. god.
BANJALUKA, Ministar porodice, omladine i sporta Republike Srpske (RS) Proko Dragosavljević i ministar omladine i sporta Srbije Snežena Samardžić-Marković potpisali su danas u Banjaluci Sporazum o zajedničkoj saradnji u oblasti sporta i omladinske politike.
Dragosavljević je nakon potpisivanja Sporazuma novinarima rekao da dva ministarstva već imaju uspostavljenu odličnu saradnju, ali da je ovo način da se ona definiše i ozvaniči.
“Sporazum predviđa i formiranje radnog tijela koje bi koordiniralo sve naše aktivnosti i dva puta godišnje izvještavalo o urađenom i šta je potrebno uraditi”, pojasnio je Dragosavljević.
Prema njegovim riječima, Sporazum obuhvata i saradnju među omladinskim organizacijama pri organizovanju mladih, realizaciji omladinskih politika i akcinonih planova sa ciljem poboljašanja života mladih.
“Dio Sporazuma, koji se tiče sporta, odnosi se na edukacije, organizovanje zajedničkih kampova, razmjenu iskustava, pomoć u finansiranju, razmjeni sportista i niz drugih stvari koji budu proisticali iz potreba u ovoj saradnji”, naglasio je Dragosavljević i izrazio uvjerenje da će saradnja biti kvalitetna.
Ministar omladine i sporta Srbije Snežena Samardžić-Marković rekla je da Srbija kasni u odnosu na RS, koja je donijela Omladinsku politiku za period od 2010. do 2015. godine i usvojila Zakon o omladinskom organizovanju koji Srbija još uvijek nema.
“Za nas su značajna pitanja borbe protiv dopinga u sportu i naš Republički zavod za sport pomoći će u strateškom opredjeljenju Ministarstva porodice, omladine i sporta RS da se formira zavod za sport”, istakla je Samardžićeva.
Prema njenim riječima, tri osnovne poluge kroz koje će se saradnja između dva ministarstva odvijati su razmjena informacija o propisima i strateškim aktima iz oblasti sporta i omladinske politike, zajednička realizacija projekata i zajednička obuka kadrova na teme od značaja iz oblasti sporta i omladinske politike.
Delegacija Ministarstva omladine i sporta Srbije prisustvovala je danas i prijemima kod ministra Dragosavljevića i predsjednika Vlade RS Milorada Dodika, a u okviru dvovnevne posjete obići će danas i kulturne i sportske znamenitosti Banjaluke – Gospodsku ulicu, Hram Hrista Spasitelja, te novoizgrađeni olimpijski bazen, a sutra ujutro sa ministrom Dragosavljevićem u Rafting klubu “Kanjon” održaće radni sastanak.
Dragosavljević je nakon potpisivanja Sporazuma novinarima rekao da dva ministarstva već imaju uspostavljenu odličnu saradnju, ali da je ovo način da se ona definiše i ozvaniči.
“Sporazum predviđa i formiranje radnog tijela koje bi koordiniralo sve naše aktivnosti i dva puta godišnje izvještavalo o urađenom i šta je potrebno uraditi”, pojasnio je Dragosavljević.
Prema njegovim riječima, Sporazum obuhvata i saradnju među omladinskim organizacijama pri organizovanju mladih, realizaciji omladinskih politika i akcinonih planova sa ciljem poboljašanja života mladih.
“Dio Sporazuma, koji se tiče sporta, odnosi se na edukacije, organizovanje zajedničkih kampova, razmjenu iskustava, pomoć u finansiranju, razmjeni sportista i niz drugih stvari koji budu proisticali iz potreba u ovoj saradnji”, naglasio je Dragosavljević i izrazio uvjerenje da će saradnja biti kvalitetna.
Ministar omladine i sporta Srbije Snežena Samardžić-Marković rekla je da Srbija kasni u odnosu na RS, koja je donijela Omladinsku politiku za period od 2010. do 2015. godine i usvojila Zakon o omladinskom organizovanju koji Srbija još uvijek nema.
“Za nas su značajna pitanja borbe protiv dopinga u sportu i naš Republički zavod za sport pomoći će u strateškom opredjeljenju Ministarstva porodice, omladine i sporta RS da se formira zavod za sport”, istakla je Samardžićeva.
Prema njenim riječima, tri osnovne poluge kroz koje će se saradnja između dva ministarstva odvijati su razmjena informacija o propisima i strateškim aktima iz oblasti sporta i omladinske politike, zajednička realizacija projekata i zajednička obuka kadrova na teme od značaja iz oblasti sporta i omladinske politike.
Delegacija Ministarstva omladine i sporta Srbije prisustvovala je danas i prijemima kod ministra Dragosavljevića i predsjednika Vlade RS Milorada Dodika, a u okviru dvovnevne posjete obići će danas i kulturne i sportske znamenitosti Banjaluke – Gospodsku ulicu, Hram Hrista Spasitelja, te novoizgrađeni olimpijski bazen, a sutra ujutro sa ministrom Dragosavljevićem u Rafting klubu “Kanjon” održaće radni sastanak.
- Izvor
- Kapital
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Danas je konačno počelo emitovanje kanala RT Balkan na platformi MTel u svim gradovima Republike Srpske....
Poseta je organizovana uz podršku Centra za međunarodnu saradnju „Rusko-balkanski dijalog“ i «Rusko-balkanskog centra za poslovnu saradnju i kulturu»....
U aprilu u Rafineriji nafte Pančevo prerađeno 336 hiljada tona sirove nafte...
NIS investirao 4,9 milijardi dinara u istraživanje nafte i gasa...
U Srbiji je 9. maja 2026. godine na TV «Belle amie» prikazana premijera filma «Mariupolj: Ruski grad». Ovaj unikalni događaj planski se poklopio sa 81. godišnjicom pobede u Drugom...
Skoro 60 odsto Evropljana više ne smatra Vašington pouzdanim partnerom, pokazuje nova anketa fondacije Bertelsman...
Ostale novosti iz rubrike »
















