( Povodom izjave Mila Đukanovića da je Gavrilo Princip -terorista )
Čudan sanak Milo sniva sve Gavrilo do Gavrila , kriju se pod šatorima ,
od Amera naručio da sačuva muda živa ,
al se malo dvoumio da li pojas nevinosti il čelična tri pancira ,
ču se bruka do Japana , napravila se kajgana ....
Bezmud Milo san je snivo prišo s leđa mu Gavrilo ,
zalud sniva iz principa , ne diže se nikom kita ,
na tu p..čku od čoveka ....Ori se sred Titograda , pade Milo ,
pada vlada, ponado se zalud Milo , da će možda biti mlada ,
u šatorima da su prosci il njegova gej parada ,
po evropskom običaju i on muža svog da ima
na uvo da mu peva brkata Končita
i da se u Titogradu on dvojnik Tita pita
i za beli bubreg i za crven bana ,
jer tako to traži država - banana .
I pristigli sa svih strana crnogorski kumovi ,
crni gavran i poneka vrana ,da pokažu svima da mlada je poštena
i krvav čaršav pred svet iznesu i sav prljav veš istresu .
Treba Milu dosta vazelina ,dosta su se svega napušili ,
ali usta nisu zapušili ... , crnogorski kumovi kad ščepaju mafijaškog kuma
ima od sreće da im umre kuma ,
što se nudi pederguz Evropi i kad džemperaša
doteraju do zida biće krvav čaršav od hemoroida .
Može Dilo samo iz Nikšića Zijović Staši , da kaže zajaši ,
od brkate te žene u crnom i sam đavo od straha bi pretrno .
Voli Milo NATO projektile kad nišane u civile žive ,
zatražio od voljenog Bila , Murino dobro da nacilja ,
drznulo se to duvansko pleme , Srbima svim da zatre seme
ima da ga kune pokoljenje .....
Ima Milo sam sebe da jede , presešće mu mnoge žute grede ,
presešće mu međe i međaši i njihovi a i ovi naši .
Hoće Milo Stepinca da slavi , mota mu se Vatikan po glavi .
A ti što odani su Milu , od Ujka Sema dobili su kilu ,
dobili su zasejane njive , a u njima milosrdne NATO eksplozive .
Istrebiti te vaške i gnjide što na umne nasrnuše glave
za pišljive zelene dolare i šiptarske narko -bos fukare .
Crni Milo a gde su ti jaja , ne pomaže više ti Papaja ,
Crna Gora istresa iz gaća , ne pomažu više topla braća .
Crni Milo Duvankeso naša , zar najveća je tvoja ljubav Staša ,
Ispušene iz Nikšića lule , svome jatu Rotšildskom sad žure ,
voli NATO Natalien Rodšild , žive rane Srbima da soli ,
sad su Srbi prvi u Evropi po broju obolelih od raka ,
Crni Milo od katrana crnji , zar nikako ne bojiš se mraka ,
tamo ima dosta zmijskog svlaka tvoga brata Hašiša Tačija ,
tamo ima dosta perverznjaka, nudiće ti uz gusle gudalo ,
i plaćenih ima narikača, tu čas posla oplaču te braća,
za dolare stare lelekače , saplešće te takvog razuzdanog
i Srbima vađenih očiju , iz žutih kuća prodatih organa ,
te oči te gledaju iz mraka .
Zar si Juda Iskariotski , što za trideset srebrenjaka
odreče se Njegoša i pretka i prodade Srbiju bez metka ,
Albanci te slave kao sveca , slaviće te i njihova deca ,
uz Mesića ti si njima glavni , proklinju te Srbi Pravoslavni .
Ti prodade veru za večeru , na molitvenom doručku odavno
i sve ti se gadi Pravoslavno i Kosovo prodade nam slavno .
Al Kapone tebi ravan nije , odane ti Tačijeve zmije ,
tebi braća - nama krvopije .
Crni Milo dal si sanak snivo , da ti s leđa šunja se Gavrilo ,
pod šatorom što se šćućurio .
Jel to čekaš crnogorskog kuma da te venča s kakvom narikačom ,
kukala je ona za mnogima , ko da više sa kuknjavom jačom .
Niko nije neopevan osto , nećeš ni ti što ko gusan šištiš ,
džaba Beba američka zvečka savetuje , uz Tačija kad ko guja pištiš,
samo što još ko konj ne zaržeš i ne počneš na Srbe da njištiš,
ti na Srbe zmijo siktavice izbacuješ otrove Zapada ,
kad već hoćeš pridruži se njima u duginom dresu gej-parada.
Možeš njima i predvodnik biti, praporcima svojim zazvoniti .
Odavno si ispušena lula , iz plemena zvanog popušili ,
tvoja kola nizbrdo su pošla , Ameri ti gume probušili .
Slaviće te duvankesu slavnog , u starosti što protera kera ,
doteraće cara do duvara , u okruženju karabinjera .
Možda jednom crnogorskog kuma proteraju i kroz toplog zeca ,
zalud vadi iz rukava keca , kada mu se podsmevaju deca
i ući će u sve udžbenike i svi će ti znati slavno ime ,
svi će horski tada zapevati godinama što pevaju rime ,
ej nerode , izrode i odrode - Milo Turčine !
Ti si samo Milo poturica , tvoj je obraz usrana guzica .
Kakvo čojstvo i kakvo junaštvo , kad te ljudi porede sa vaškom ,
Crni Milo ti si kukavica , rukavicu bacio u lice
i na megdan izazvao Srbe , kukavice Milo poturice .
Zar pravilo komunista glasi , nadviči ih dok ne shvate šta si ,
da si bezmud , impotentan da si , ti si seme jalovo , nerodno ,
nagraditi treba te zatvorom , da ne seješ mržnju međ Srbima ,
prodajući ljude neljudima , dokazaćeš da si dvorska luda ,
što iz žablje gleda perpektive u kajganu Zapada
i vatikanska muda , svi će znati za tebe bezmuda ,
znaće da si popušena lula , što još može samo da se slika ,
ko da si se najeo bunika , il kakva druga opila te biljka .
Fobiju si dobio od Rusa , ko tri litre da popi ricinusa .
Odreko i Boga i oca , od Srbina stvorio taoca .
Možda zato sanak si usnio , ispred šator u njemu Gavrilo .
I guzice pune praziluka , moliš Boga da ruka je bezruka ,
čija majka crni džemper plete , izdajnike kad rađa proklete?
Ako li ti izmakne stolica ti znaš dobro da te zatvor čeka ,
tu i tamo neka narikača za dolare rado što leleka .
Po Srbima ne pljuj Milo više , inače loše ti se piše
i mnoge zlatne krune u prašini završiše .
Čudan Milo sanak sniva sve Gavrilo do Gavrila ,
il su neki beduini skrili se pod šatorima .
Da ne budi ljutu zmiju na njih šalje policiju
i na narod taj sinji kukavac pendrek vadi i baca suzavac .
Kad se digne kuka i motika , pašće vlada zna on za taj jadac .
Daš mu palac hoće celu šaku i na svojoj glavi petokraku .
Na Kosovo pružio je šapu da pokloni ga svom šiptarskom bratu ,
a uz kletvu oteto- prokleto , nek se nada skorom sunovratu .
Slavica Jovanović novinar i književnik
Provokativno - satirična pesma
Ne prodaje Srpstvo se zbog groša, ko što Milo prodade Njegoša !
Precrtanim imenom Njegoša , Srpska zemlja osta bez pasoša .
Samo čovek što je loš , ne zna ko je Njegoš .
Pravoslavni ljudi dobri vole kad ih Njegoš vodi .
Dva loša ubiše Miloša , a uz pomoć zapadnjačkih ološa
, po stoti put ubijaju Njegoša .
Po koji ološ i po koji klošar , rasturač zemlje i ratni dobošar .
E, te sinje , kukavice odrekle se ćirilice .
Crni Milo , dal ti se usnilo il Gavrilo il vladika Danilo ,
kad bi biro , koga bi izbiro ,
da te snove pohodi usnilom ?!
Reci Milo , što te zovu Dilo , svom narodu šta si odlučio .
Da se Njegoš prevrće u grobu , šta sve čine srpskome narodu ,
Kraj Lovćena Njegoševog odra , vatikanska da se vodi borba ,
tu popovi će ići goluguzi , da se vidi koga Zapad guzi
i ko im je vazda na usluzi .
I ko ljubi katance i lance , pored žena kad grle muškarce.
da se vide satanine sluge , sve sinovi i unuci UDBE .
Pravi Srbin ne ume da puzi, a ti kad već hoćeš se naguzi .
Da ti kletva ruku ne sasuši idi puši al duvan prosuši .
Zapadnjaci što vam nisu loši , ubili su i dete na noši .
Rotšildove dolare ko troši , pre životne impulse potroši .
Pravoslavlje nama nek je je večno, a satanistima pokoj duši .
Zaigralo od raspopa kolo , vatikansko dupe sevnu golo !
Slavica Jovanović novinar i književnik
Guslarska zakletva Crnogoraca
Ej Srbijo veliko ti hvala što ti imaš za izvoz budala! Svaki Srbin
meni u glas kliče , uhapsi me brate Načelniče! Što da gudim po svom
Durmitoru, razvrstavam ovce po zatvoru . Pa nek vide šta sve guslar
lenji , gudi guslar Srbi lakoverni . A ako i jesmo bili braća, nisu
nam kese sestre, ostavićemo vas bez gaća . Zapad dobro plaća ! U Crnoj
Gori Srbin na funkciji to traženje je igle u plastu sena, ej Srbijo
bićeš razgrabljena. Mi nemamo obraz ni stida sa lica , guslarska
je pesma vama zloslutnica a Zapadu trulom vazda doušnica ! Eto sad da
znate za rasulo krivca svaki guslar čoče, je pica sa sto lica .
Predstavljam za Srbe pravu noćnu moru, gledam ih ko ovce u zatvorskom
toru i guslam za lovu. Bolje i u Srbiji da gudim , neg uz ovce da na
Durmitoru poludim. Braćo moja, moje pleme lenjo, Srbiju ćemo mi da
razjeb... Svi u napad dolarima plaća Zapad. Načelniče, čoče, svu su
pod kontrolom , u Srbiji u uniformi bolje , nego kozji sir pod
Durmitorom. Zavladasmo Srbijom bez i jednog metka , neka živi nerad
guslarska zakletva! Tako je to bilo još od davnog pretka . U Nikšiću
samo čuvali bi koze , u Srbiji ne skidamo se sa televizije roze . Što
po onom kamenju da zalud čobanišem, kad u Srbiji mogu i da generališem.
Sebe precenjujte Srbe podcenjujte , tako vam gusala i lista duvana ,
Srbija je naše pleme lenjo, na žitima svojim izdržavala. A dok oni
shvate da smo im na grbaci, ti samo gudi i na leđa joj naskači .
Odani smo samo Dedeićkoj braći . Kakav crni Njegoš i kakvi bakrači .
U Srbiji krtica to se baš isplati , dok se Srbin doseti , robom će se
zvati . Al ga nije pametnog baš rodila mati . Šapćite na uvo i Švabi
i Ciji i samom Obami , samo budite uvek na funkciji. Nek po belom
svetu ribaju klozete, uz gusle ću veličajući sebe odhraniti dete .
Nama nek su braca NATO bombarderi, uz njih ćemo biti ratni profiteri .
Izvlačim iz rukava i poslednjeg keca , uz gusle zvane nerad, nek mi
rastu deca . Braćo Durmitorska složni ćemo biti i naivnu Srbiju lako
porobiti , ko ne posluša lako pendrečiti , sa njima se možemo uvek
šegačiti . Živeti od šverca tako mi Papaje, a šta misle Srbi zabole me
jaje . Svud smo se poređali ko ptica rugalica, najbolji je zanat
guslar i krtica. Uvek šapni onom ko ti više plati, Srbija se može sto
puta prodati . Ali nikom nemojte zakletvu odati , jer bi glupi Srbi
nas mogli pročitati , do Nikšića sve krtice proterati ! I guslaj ko
narikača , sve uvek za novac , u Srbiji da se pita Crnogorac , kakav
Užičanin ili Ravnogorac ! Nek nam živi maršal Milo duvankesa , nek se
duvan iz lula otresa . Nek nam žive guslarska ta plemena lenja ,
Božovići , Milovići, Jeknići , Mesarovići , Brajovići , Bebić-
Popovići, Šarići i druga pokoljenja . Povezani svi smo ko vagoni voza
i svi smo Udbaši ko za vreme Broza , od Zapada plaćeni da Srbinu se
moral sroza . I u to ime ja zatežem strune , nek žive Crnogorci a
Srbin nek umre ! Takvo smo mi lenjo dedeićko pleme , kauboji pravi ,
šerifovsko seme .
Ej , Srbijo veliko ti hvala , što ti imaš za izvoz budala . Dok
mozgovi se tvoji odlivaju guslari u tebi uživaju , veličaju petokraku
zvezdu i Danicu tu staricu u guslarskom gnezdu . Svi se zbijte u
redove čvrste i prikrijte svoje duge prste ! Vešto krijte , bez imalo
vike da hoćemo leba bez motike !
Slavica Jovanović novinar i književnik v