Početna stranica > Novosti

Opštnari u Kotor Varošu potrošili više od 7 miliona KM

Opštnari u Kotor Varošu potrošili više od 7 miliona KM
06.08.2010. god.

Odbornici skupštinske većine u Kotor Varošu predvođeni SNSD-om usvojili su izvještaj o radu načelnika opštine za 2009. godinu na posljednjem skupštinskom zasjedanju.

On je potrošio više od 7 miliona KM javnih sredstava bez ikakvih efekata osim sumnjivih i neracionalnih investicija za vrijeme ekonomske krize.

Načelnik opštine kao i ostali činioci vlasti u Kotor Varošu nisu odgovorili na pitanja odbornika PDP-a:

  • Kako je moguće da su opštinski funkcioneri pojeli i popili 62.420,73KM što se navodi kao reprezentacija?
  • Zašto su troškovi telefonskih usluga u opštini 40.805,52KM? Koga toliko telefonirate?
  • Zašto je plata načelnika opštine za 2009. godinu (godina krize) dostigla iznos od 195.367,68KM?
  • Zašto je rekonstrukcija postojeće zgrade opštine koštala 158.784,33 KM i kakvi su efekti toga izuzev novog kabineta načelnika opštine?
  • Zašto je trotoar u Maslovarama koštao 796.871,96KM?
  • Jesu li most u Večićima koji je koštao 54.067,73 i most u Terzićima koji je koštao 55.055,40KM zaostale „isplate bošnjačkim glasovima“ u Kotor Varošu od strane Kneževića?
  • Zašto ste u vremenu krize kupili najnoviju luksuznu limuzinu C5?
  • Zašto su plate u opštini povećane za oko 100.000,00KM?
  • Kako je moguće da su troškovi deratizacije i kafilerijskih usluga dostigli 21.872,21KM? Šta je uopšte to urađeno?
  • - Ko je išao u Norvešku i potrošio 4.139,00KM sredstava namjenjenih za omladinu Kotor Varoša i kakvi su rezultati ovog putovanja?
  • Zašto siromašna opština Kotor Varoš koja „prosi svaku marku“ od Vlade Republike Srpske i gdje sportski klubovi, kao nikada do sada, ispadaju u najniži rang takmičenja daje 5.000,00KM za fondaciju „Milan Jelić“?
  • Zašto su usluge javnog informisanja plaćene 35.539,26KM? Koga ste to za tolike pare „informisali“?
  • Zašto ste toliko smanjili sredstva za sport? Zašto se igrate sa sudbinom omladine koja živi u Kotor Varošu?
  • Postavlja se i elementarno pitanje. Zašto bi Knežević radio za Kotor Varoš kada taj „čovjek“ živi u Banja Luci?!?


PARTIJA DEMOKRATSKOG PROGRESA
KLUB ODBORNIKA U SKUPŠTINI OPŠTINE KOTOR VAROŠ



  • Izvor
  • www.pdpkotorvaros.com
  • Povezane teme


Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost

NOVOSTI IZ RUBRIKE

Danas je konačno počelo emitovanje kanala RT Balkan na platformi MTel u svim gradovima Republike Srpske....


Poseta je organizovana uz podršku Centra za međunarodnu saradnju „Rusko-balkanski dijalog“ i «Rusko-balkanskog centra za poslovnu saradnju i kulturu»....

U aprilu u Rafineriji nafte Pančevo prerađeno 336 hiljada tona sirove nafte...


NIS investirao 4,9 milijardi dinara u istraživanje nafte i gasa...

U Srbiji je 9. maja 2026. godine na TV «Belle amie» prikazana premijera filma «Mariupolj: Ruski grad». Ovaj unikalni događaj planski se poklopio sa 81. godišnjicom pobede u Drugom...


Skoro 60 odsto Evropljana više ne smatra Vašington pouzdanim partnerom, pokazuje nova anketa fondacije Bertelsman...


Ostale novosti iz rubrike »
BTGport.net - u1
Pružite zaposlenima vrhunsku ishranu uz Ordera - Topli obrok

SLIKA SEDMICE

WEB SHOP
WebMaster

DjEVOJKA DANA