Početna stranica > Novosti
Nekoliko stotina građana okupljenih na Fejsbuk grupi - Uličnim protestima protiv mafije zatražilo je ostavke poslanika vladajuće koalicije, poručujući da neće odustati od zahtjeva dok sadašnjoj vlasti "ne vidi leđa"
"Hvala vam heroji Crne Gore što ste danas zalijepili šamar mafijaškom režimu Mila Đukanovića", poručio je okupljenima Robert Velašević osnivač Fejsbuk grupe - Uličnim protestima protiv mafije.
Velašević je najavio da će brzo, za nekoliko dana biti organizovan novi protest, koji bi mogao da se održi ispred zgrada Vlade.
Protestu su se priključili i članovi opozionih partija SNP, Nove, PZP-a, kao i univerzitetski profesori Milan Popović, Milenko Popović i Filip Kovačević.
Niko od predstavnika vlasti nije prolazio pored zgrade dok su trajali protesti.
Građani su malo prije 12 časova krenuli u protestnu šetnju od Sportskog centra "Morača" ka zgradi crnogorskog parlamenta.
Protestanti su na čelo kolone razvili transparente "Hoćemo promjene" i "Lukšiću stani ispred nas", "Ovako više ne može", skandirali "ostavke, ostavke", "Milo lopove" i "Milo Moldavka".
U protestnoj šetnji građanima su se priključili članovi Pokreta za promjene Branko Radulović, Nebojša Medojević, Zarija Pejović, lider Nove Andrija Mandić, kao i članovi podgoričkog odbora SNP-a Zoran Lakušić i Jovo Pejović.
Prilikom izlaska poslanika SNP-a Peđe Bulatovića i Vasilija Laloševića iz zgrade Skupštine okupljeni su glasno negodovali, ali kada su shvatili da će im se pridružiti dobili su aplauz.
Na Fejsbuk stranici grupe, dolazak je, kako piše, do sinoć potvrdilo oko 400 građana, dok se od preko 2.000 još "čeka odgovor".
U informacijama sa te društvene mreže, navodi se da grupa okuplja nezadovoljne građane, bez obzira na vjeru, naciju i političku opredjeljenost.
Na skupu, kako je najavljeno se neće nositi nacionalna, vjerska i politička obilježja.
“Ovo je protest za poštenu Crnu Goru”, piše na stranici grupe, postavljenoj na toj društvenoj mreži.
Komentara (11) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Ostale novosti iz rubrike »
Građani traže ostavke poslanika vladajuće koalicije
21.03.2011. god.
Protestanti se sa transparentima "Hoćemo promjene" i "Lukšiću stani ispred nas" uputili prema zgradi Parlamenta
Nekoliko stotina građana okupljenih na Fejsbuk grupi - Uličnim protestima protiv mafije zatražilo je ostavke poslanika vladajuće koalicije, poručujući da neće odustati od zahtjeva dok sadašnjoj vlasti "ne vidi leđa"
"Hvala vam heroji Crne Gore što ste danas zalijepili šamar mafijaškom režimu Mila Đukanovića", poručio je okupljenima Robert Velašević osnivač Fejsbuk grupe - Uličnim protestima protiv mafije.
Velašević je najavio da će brzo, za nekoliko dana biti organizovan novi protest, koji bi mogao da se održi ispred zgrada Vlade.
Protestu su se priključili i članovi opozionih partija SNP, Nove, PZP-a, kao i univerzitetski profesori Milan Popović, Milenko Popović i Filip Kovačević.
Niko od predstavnika vlasti nije prolazio pored zgrade dok su trajali protesti.
Građani su malo prije 12 časova krenuli u protestnu šetnju od Sportskog centra "Morača" ka zgradi crnogorskog parlamenta.
Protestanti su na čelo kolone razvili transparente "Hoćemo promjene" i "Lukšiću stani ispred nas", "Ovako više ne može", skandirali "ostavke, ostavke", "Milo lopove" i "Milo Moldavka".
U protestnoj šetnji građanima su se priključili članovi Pokreta za promjene Branko Radulović, Nebojša Medojević, Zarija Pejović, lider Nove Andrija Mandić, kao i članovi podgoričkog odbora SNP-a Zoran Lakušić i Jovo Pejović.Prilikom izlaska poslanika SNP-a Peđe Bulatovića i Vasilija Laloševića iz zgrade Skupštine okupljeni su glasno negodovali, ali kada su shvatili da će im se pridružiti dobili su aplauz.
Na Fejsbuk stranici grupe, dolazak je, kako piše, do sinoć potvrdilo oko 400 građana, dok se od preko 2.000 još "čeka odgovor".
U informacijama sa te društvene mreže, navodi se da grupa okuplja nezadovoljne građane, bez obzira na vjeru, naciju i političku opredjeljenost.
Na skupu, kako je najavljeno se neće nositi nacionalna, vjerska i politička obilježja.
“Ovo je protest za poštenu Crnu Goru”, piše na stranici grupe, postavljenoj na toj društvenoj mreži.
Komentara (11) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Danas je konačno počelo emitovanje kanala RT Balkan na platformi MTel u svim gradovima Republike Srpske....
Poseta je organizovana uz podršku Centra za međunarodnu saradnju „Rusko-balkanski dijalog“ i «Rusko-balkanskog centra za poslovnu saradnju i kulturu»....
U aprilu u Rafineriji nafte Pančevo prerađeno 336 hiljada tona sirove nafte...
NIS investirao 4,9 milijardi dinara u istraživanje nafte i gasa...
U Srbiji je 9. maja 2026. godine na TV «Belle amie» prikazana premijera filma «Mariupolj: Ruski grad». Ovaj unikalni događaj planski se poklopio sa 81. godišnjicom pobede u Drugom...
Skoro 60 odsto Evropljana više ne smatra Vašington pouzdanim partnerom, pokazuje nova anketa fondacije Bertelsman...
Ostale novosti iz rubrike »
















