Početna stranica > Novosti
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Ostale novosti iz rubrike »
Dobićete dvojno državljanstvo
25.05.2007. god.
Dragan Šormaz, potpredsjednik Izvršnog odbora (IO) Demokratske stranke Srbije (DSS), najavio je da će se ovo skupštinsko tijelo i njegova stranka maksimalno angažovati da Srbi iz Crne Gore dobiju dvojno državljanstvo.
On je dodao da će novoformirani Odbor za odnose sa Srbima čiji je član razviti saradnju sa srpskim parlamentranim strankama iz Crne Gore.
- Sa Srbima u Crnoj Gori prvo ćemo uspostaviti parlamentarnu saradnju - rekao je Šormaz za "Dan" i dodao da će se inicirati saradnja i sa srpskim organizacijama u Crnoj Gori.
- Odbor za odnose sa Srbima izvan Srbije uskoro će napraviti plan rada, poslije čega ćemo znati preciznije vidove saradnje - objasnio je Šormaz i podsjetio da je to neophodno pošto se trećina građana Crne Gore izjašnjavaju kao Srbi.
On je najavio da će Odbor uspostaviti kontakte sa srpskim parlamentranim strankama i organizacijama čim ovo skupštinsko tijelo napravi precizan plan.
- Nećemo bježati od razgovora sa svim strankama u Crnoj Gori, bez obzira na nacionalno opredjeljenje, kako bi položaj Srba bio što bolji - naglasio je Šormaz i dodao da je jedan od onih koji podjelu u Crnoj Gori smatraju lažnom ali, kako kaže, svako ima pravo da se izjašnjava kako želi.
On je najavio da će članovi skupštinskog odbora redovno dolaziti u Crnu Goru i pozivati predstavnike naročito srpskih stranaka na razgovore u Beograd.
Predsjednik Odbora za odnose sa Srbima izvan Srbije i poslanik Srpske radikalne stranke (SRS) Branimir Đokić nedavno je najavio da će jedan od prioriteta ovog skupštinskog tijela biti zalaganje da Srbi iz Crne Gore dobiju dvojno državljanstvo. On je, takođe, najavio da će članovi Odbora posjećivati sunarodnike koji žive u Crnoj Gori i pomoći im koliko mogu da ostvare prava.
Mnogi crnogorski građani poslije crnogorskog referenduma i sticanja nezavisnosti izrazili su želju da dobiju dvojno državljanstvo. Prošla vlada Vojislava Koštunice je to primila k znanju, ali se u Srbiji čeka zakon koji će, po svemu sudeći, biti zeleno svjetlo za sticanje dvojnog državljanstva.
On je dodao da će novoformirani Odbor za odnose sa Srbima čiji je član razviti saradnju sa srpskim parlamentranim strankama iz Crne Gore.
- Sa Srbima u Crnoj Gori prvo ćemo uspostaviti parlamentarnu saradnju - rekao je Šormaz za "Dan" i dodao da će se inicirati saradnja i sa srpskim organizacijama u Crnoj Gori.
- Odbor za odnose sa Srbima izvan Srbije uskoro će napraviti plan rada, poslije čega ćemo znati preciznije vidove saradnje - objasnio je Šormaz i podsjetio da je to neophodno pošto se trećina građana Crne Gore izjašnjavaju kao Srbi.
On je najavio da će Odbor uspostaviti kontakte sa srpskim parlamentranim strankama i organizacijama čim ovo skupštinsko tijelo napravi precizan plan.
- Nećemo bježati od razgovora sa svim strankama u Crnoj Gori, bez obzira na nacionalno opredjeljenje, kako bi položaj Srba bio što bolji - naglasio je Šormaz i dodao da je jedan od onih koji podjelu u Crnoj Gori smatraju lažnom ali, kako kaže, svako ima pravo da se izjašnjava kako želi.
On je najavio da će članovi skupštinskog odbora redovno dolaziti u Crnu Goru i pozivati predstavnike naročito srpskih stranaka na razgovore u Beograd.
Predsjednik Odbora za odnose sa Srbima izvan Srbije i poslanik Srpske radikalne stranke (SRS) Branimir Đokić nedavno je najavio da će jedan od prioriteta ovog skupštinskog tijela biti zalaganje da Srbi iz Crne Gore dobiju dvojno državljanstvo. On je, takođe, najavio da će članovi Odbora posjećivati sunarodnike koji žive u Crnoj Gori i pomoći im koliko mogu da ostvare prava.
Mnogi crnogorski građani poslije crnogorskog referenduma i sticanja nezavisnosti izrazili su želju da dobiju dvojno državljanstvo. Prošla vlada Vojislava Koštunice je to primila k znanju, ali se u Srbiji čeka zakon koji će, po svemu sudeći, biti zeleno svjetlo za sticanje dvojnog državljanstva.
- Izvor
- dan.cg.yu
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Danas je konačno počelo emitovanje kanala RT Balkan na platformi MTel u svim gradovima Republike Srpske....
Poseta je organizovana uz podršku Centra za međunarodnu saradnju „Rusko-balkanski dijalog“ i «Rusko-balkanskog centra za poslovnu saradnju i kulturu»....
U aprilu u Rafineriji nafte Pančevo prerađeno 336 hiljada tona sirove nafte...
NIS investirao 4,9 milijardi dinara u istraživanje nafte i gasa...
U Srbiji je 9. maja 2026. godine na TV «Belle amie» prikazana premijera filma «Mariupolj: Ruski grad». Ovaj unikalni događaj planski se poklopio sa 81. godišnjicom pobede u Drugom...
Skoro 60 odsto Evropljana više ne smatra Vašington pouzdanim partnerom, pokazuje nova anketa fondacije Bertelsman...
Ostale novosti iz rubrike »
















