Početna stranica > Novosti

Republičko takmičenje ugostiteljsko-turističkih škola

Republičko takmičenje ugostiteljsko-turističkih škola
26.05.2008. god.

Naša škola bila je domaćin Prvog republičkog takmičenja učenika ugostiteljsko- turističkih škola Republike Srpske. Na takmičenju, održanom 14. i 15. maja ove godine, učestvovalo je  pedesetak učenika iz sedam srednjih škola.

Osim predstavnika pedagoško-prosvjetnih institucija Republike Srpske, naši dragi gosti bili su i profesori Ugostiteljsko – turističke škole iz Beograda.

Takmičenje je svečano otvorio direktor naše škole Boris Spasojević, a zatim je prisutne pozdravio Mirko Banjac, direktor Prosvjetno- pedagoškog zavoda Republike Srpske.

14. maja održano je takmičenje u disciplinama:

              1) pripremanje hladnog eksponata

               2) pripremanje slatkog eksponata

              3 ) recepcijsko poslovanje

              4 ) agencijsko poslovanje.

15. maja takmičari su se takmičili u:

              1 ) postavljanju svečanog stola

              2 ) pripremanju barskih mješavina

              3 ) predstavljanju turističkih destinacija.

Naši predstavnici pokazali su zavidno znanje u svim oblastima i osvojili najbolje rezultate.

U disciplini pripremanje hladnog eksponata Božo Šorda i Želimir Marinković (III) osvojili su prvo mjesto pripremom hladnog eksponata Hobotnica u želeu.

Najbolji rezultat u pripremanju slatkog eksponata ostvarile su učenice I 10 Biljana Milašinović i Sandra Galić za izrađenu tortu Zlatni kovčeg.

Koktelima Opasno plavetnilo i Ana Branko Popović ( III 3) pokazao se najboljim u pripremanju barskih mješavina.

Pobjednici u disciplini postavljanje svečanog stola su Milica Vujičić i Martin Prihoda ( III 4 ).
 
U oblasti turizma, u disciplini predstavljanje turističke destinacije, najviše uspjeha imali su Dajana Savanović i Marko Raković ( III 2).

U disciplini recepcijsko poslovanje prvo mjesto osvojila je Sanja Stanković (III2), a u disciplini agencijsko poslovanje najveći uspjeh ostvarila je Dragana Novaković (IV).

Za ove rezultate velikim dijelom zaslužni su i nastavnici- mentori: mr Milka Arsenić, Željka Mikanović, Tanja Šikman, Slavojka Višekruna, Slavica Jovanović, Lovro Pešut, Vinka Babić i Snježana Babić.

Učenicima pobjednicima dodijeljene su diplome, a nakon zatvaranja takmičenja za takmičare, nastavnike i ostale goste organizovana je svečana večera i druženje.                                                     
 
--------------
Napomena: Tekst smo prenijeli u cjelosti kao smo ga dobili
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 



  • Izvor
  • Sanja Stanković, III 1
  • Povezane teme


Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost

NOVOSTI IZ RUBRIKE

Danas je konačno počelo emitovanje kanala RT Balkan na platformi MTel u svim gradovima Republike Srpske....


Poseta je organizovana uz podršku Centra za međunarodnu saradnju „Rusko-balkanski dijalog“ i «Rusko-balkanskog centra za poslovnu saradnju i kulturu»....

U aprilu u Rafineriji nafte Pančevo prerađeno 336 hiljada tona sirove nafte...


NIS investirao 4,9 milijardi dinara u istraživanje nafte i gasa...

U Srbiji je 9. maja 2026. godine na TV «Belle amie» prikazana premijera filma «Mariupolj: Ruski grad». Ovaj unikalni događaj planski se poklopio sa 81. godišnjicom pobede u Drugom...


Skoro 60 odsto Evropljana više ne smatra Vašington pouzdanim partnerom, pokazuje nova anketa fondacije Bertelsman...


Ostale novosti iz rubrike »
BTGport.net - u1
Pružite zaposlenima vrhunsku ishranu uz Ordera - Topli obrok

SLIKA SEDMICE

WEB SHOP
WebMaster

DjEVOJKA DANA